REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Włochy. Oburzenie po zaproszeniu kapitana Concordii na uczelnię

Włochy. Oburzenie po zaproszeniu kapitana Concordii na uczelnię

-

Z potępieniem i niedowierzaniem przyjęto we Włoszech doniesienia, że Francesco Schettino, oskarżony o spowodowanie katastrofy wycieczkowca Costa Concordia, na zaproszenie uniwersytetu w Rzymie wygłosił referat o kontrolowaniu paniki w sytuacjach kryzysowych.

5 lipca Schettino wystąpił przed studentami uniwersytetu “La Sapienza” w ramach seminarium o psychopatologii – poinformował w środę dziennik “La Nazione”.

REKLAMA

“Zostałem poproszony o wygłoszenie referatu, bo jestem specjalistą w swoim zawodzie. Przedstawiłem techniki radzenia sobie z paniką i wyjaśniłem rolę czynnika ludzkiego w tym procesie” – powiedział gazecie Schettino.

“Podróżowałem po świecie, wiem, jak należy się zachowywać w sytuacjach kryzysowych i jak postępować z członkami załogi pochodzącymi z różnych krajów” – dodał.

Jak podał “La Nazione”, w swoim referacie Schettino podzielił się ze studentami własnymi doświadczeniami m.in. z katastrofy Costa Concordii.

Schettino dowodził tym wycieczkowcem, gdy w nocy z 13 na 14 stycznia 2012 r. wpłynął on na skały otaczające wyspę Giglio i przewrócił się. Zginęły 32 osoby; do dziś trwają poszukiwania ciała jednej z ofiar.

Schettino oskarżony jest o to, że swoim ryzykanckim zachowaniem doprowadził do katastrofy, a potem uciekł ze statku podczas ewakuacji. Przed sądem w mieście Grosseto toczy się przeciw niemu proces; grozi mu 20 lat więzienia. On sam twierdzi, że “przez pomyłkę” trafił do szalupy ratunkowej i kierował akcją ratunkową z pobliskiej skały.

Wystąpienie okrytego niesławą Schettino na renomowanej rzymskiej uczelni wywołało oburzenie opinii publicznej i spotkało się z powszechnym potępieniem.

Minister oświaty Stefania Giannini prasowe doniesienia o tym wydarzeniu określiła jako afront wobec bliskich osób zmarłych w katastrofie. Konserwatywna deputowana Sandra Savino zaznaczyła, że człowiek, wobec którego toczy się postępowanie w sądzie, nie powinien być przedstawiany jako wzór do naśladowania.

Rektor “La Sapienzy” Luigi Frati potępił zaproszenie Schettino na uczelnię. Zapowiedział, że wykładowca, który wpadł na ten pomysł, stanie przed uniwersytecką komisją ds. etyki i powinien liczyć się z postępowaniem dyscyplinarnym.(PAP)

 

Zdjęcie: Francesco Schettino fot.Maurizio Degl’innocenti/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks