REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Włochy. Migranci jako wolontariusze pomagają po trzęsieniu ziemi

Włochy. Migranci jako wolontariusze pomagają po trzęsieniu ziemi

-

fot.Matteo Crocchioni/EPA
fot.Matteo Crocchioni/EPA

Dziesięciu migrantów z Afryki pracuje jako ochotnicy Czerwonego Krzyża w środkowych Włoszech, niosąc pomoc po środowym trzęsieniu ziemi. Działają w sztabie operacji ratunkowej koło Pescary; kilku skierowano w rejon hotelu w Abruzji, zrujnowanego przez lawinę.

REKLAMA

Do ratowników i przedstawicieli wielu włoskich służb pracujących w Abruzji po serii silnych wstrząsów sejsmicznych dołączyli młodzi migranci z Gwinei, Ghany, Mali i Nigerii. Wcześniej przeszli oni szkolenie w ośrodku włoskiego Czerwonego Krzyża koło Turynu – podały w sobotę media.

Przybysze z Afryki są w bazie akcji ratunkowej w miejscowości Penne koło Pescary. Kilku z nich niesie pomoc logistyczną bezpośrednio na obszarze, gdzie trwa akcja poszukiwania ludzi uwięzionych po zejściu lawiny na hotel Rigopiano.

“Chcemy pomóc tym, którzy ucierpieli w trzęsieniu ziemi” – powiedział 24-letni Barry Misbaou z Gwinei. Do Włoch przybył ponad rok temu.

Przedstawiciel Czerwonego Krzyża Ignazio Schintu, cytowany przez agencję prasową ANSA, podkreślił, że zaangażowanie migrantów jako wolontariuszy to „przykład dobrej praktyki”. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA