REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Włochy. Kara za rozmowę przez telefon podczas przechodzenia przez ulicę

Włochy. Kara za rozmowę przez telefon podczas przechodzenia przez ulicę

-

We Włoszech wymierzono mandat – zapewne pierwszy tego rodzaju – pieszemu za korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez ulicę. Włoskie media poinformowały, że grzywną w wysokości 25 euro ukarano kobietę w Lombardii na północy kraju.

W miejscowości Appiano Gentile radiowóz karabinierów zatrzymał się na widok kobiety, która przechodziła przez ulicę koło ronda rozmawiając jednocześnie przez telefon. Za to zachowanie otrzymała natychmiast mandat w wysokości 25 euro, ponieważ funkcjonariusze uznali to za złamanie kodeksu drogowego.

REKLAMA

W uzasadnieniu kary napisano, że piesza znajdując się na środku jezdni, i to w niebezpiecznym miejscu za zakrętem, korzystała z telefonu komórkowego.

Ukarana kobieta mimo zdumienia i prób tłumaczenia, że nie zrobiła nic złego, jak podaje prasa z Lombardii, postanowiła od razu zapłacić mandat. Dzięki temu – na mocy obowiązujących we Włoszech przepisów – mogła skorzystać ze zniżki wysokości 30 procent. Razem z dodatkową opłatą administracyjną przejście przez ulicę kosztowało ją 19 euro. (PAP)

fot.StartupStockPhotos /pixabay.com

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks