REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatWłochy. Do połowy maja liczba zakażeń może spaść do zera

Włochy. Do połowy maja liczba zakażeń może spaść do zera

-

W połowie maja liczba nowych zakażeń koronawirusem we Włoszech może spaść do zera – taką hipotezę matematyków przedstawił we wtorek dziennik „Corriere della Sera”. W niektórych rejonach, na przykład w Trydencie-Górnej Adydze, może to nastąpić już w kwietniu.
Według autorów tego scenariusza nie ma natomiast pewności co do przebiegu epidemii w regionach Marche, Molise, Kampania i Sardynia.
Światełko w tunelu nie jest jeszcze blisko, ale zaczyna być dostrzegalne – taki wniosek płynie z analizy grupy matematyków, opublikowanej przez ośrodek uniwersytecki Einaudi Institute for Economics and Finance (Eief)z Rzymu, wspierany przez centralny bank włoski. Analizowali oni wszystkie, najbardziej szczegółowe dane Obrony Cywilnej na temat epidemii – dotyczące zgonów, zachorowań, hospitalizacji w poszczególnych dniach, regionach, prowincjach.
Jak zastrzegli, wiele zależy od zachowań Włochów, a także od tego, czy nie doszło do błędu w przeprowadzonych obliczeniach. Zgodnie z ich tezą do wyzerowania nowych przypadków lub stwierdzenia ich bardzo niskiej, odizolowanej liczby może dojść między 5 a 16 maja.
Autorzy tej prognozy odnotowali, że „dzień zero” w Trydencie-Górnej Adydze może nastąpić 6 kwietnia, w regionie Basilicata – 7 kwietnia. W następnych dniach należy tego oczekiwać w Dolinie Aosty oraz w Apulii.
Wenecja Euganejska, jeden z najbardziej dotkniętych przez epidemię regionów, może zacząć rejestrować brak nowych infekcji 14 kwietnia.
16 kwietnia to przewidywana przez matematyków data dla stołecznego regionu Lacjum. Nieco później spadek zakażeń może nastąpić w Kalabrii. Dla Lombardii, ogniska epidemii, prognozowana jest data 22 kwietnia, a dla Emilii-Romanii 28 kwietnia.
Na końcu tej listy regionów jest Toskania, gdzie krzywa zakażeń spłaszcza się zdecydowanie wolniej. Do zera ma się zbliżyć około 5 maja. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

2115032755 views

REKLAMA

2115032987 views

REKLAMA

REKLAMA

2116829377 views

REKLAMA

2115033127 views

REKLAMA

2115033226 views

REKLAMA

2115033334 views