REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoWielka Brytania. Premier Boris Johnson: jestem smutny, rezygnując z najlepszej pracy na...

Wielka Brytania. Premier Boris Johnson: jestem smutny, rezygnując z najlepszej pracy na świecie (WIDEO)

-

Boris Johnson przyznał w czwartek, że jest smutny, bo rezygnując z funkcji premiera Wielkiej Brytanii, rezygnuje z najlepszej pracy na świecie, ale dodał, że odczuwa dumę z osiągnięć swojego rządu.

„W ostatnich dniach próbowałem przekonać moich kolegów, że byłoby ekscentryczne zmieniać rządy, kiedy dostarczamy tak wiele, kiedy mamy tak rozległy mandat i kiedy w sondażach jesteśmy tylko kilka punktów z tyłu” – mówił Johnson, dodając, iż żałuje, że mu się to nie udało.

REKLAMA

Johnson zapewnił, że zapewni swojemu następcy tyle wsparcia, ile tylko będzie mógł. A zwracając się do Brytyjczyków powiedział: „Wiem, że będzie wielu ludzi, którzy odczują ulgę i być może sporo takich, którzy będą również rozczarowani. I chcę, żebyście wiedzieli, jak bardzo jestem smutny, że rezygnuję z najlepszej pracy na świecie”.

fot. TOLGA AKMEN/EPA-EFE/Shutterstock

Boris Johnson ogłosił w czwartek swoją rezygnację z funkcji szefa rządu oraz lidera Partii Konserwatywnej.

„Jest teraz jasne, że wyraźną wolą parlamentarzystów Partii Konserwatywnej jest to, aby był nowy lider tej partii, a więc i nowy premier” – powiedział Johnson w oświadczeniu wygłoszonym przed drzwiami swojej rezydencji na Downing Street.

Johnson oświadczył, że pozostanie na stanowisku do czasu wyłonienia następcy, ale ten proces powinien się zacząć od razu.

„Uzgodniłem z sir Grahamem Bradym, przewodniczącym naszych backbencherów (posłów, którzy nie pełnią stanowisk rządowych – PAP), że proces wyboru nowego lidera powinien rozpocząć się teraz, a harmonogram zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. A ja powołałem dziś gabinet, który będzie służył, tak jak ja, do czasu wyłonienia nowego lidera” – powiedział Johnson.

(PAP)

REKLAMA

2105069633 views

REKLAMA

2105069866 views

REKLAMA

2106866258 views

REKLAMA

2105070009 views

REKLAMA

2105070109 views

REKLAMA

2105070218 views