REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Wielka Brytania. Księżniczka Beatrycze wzięła cichy ślub w Windsorze

Wielka Brytania. Księżniczka Beatrycze wzięła cichy ślub w Windsorze

-

Brytyjska księżniczka Beatrycze, starsza córka księcia Andrzeja i księżnej Yorku Sary, poślubiła w piątek w Windsorze swojego narzeczonego Edoardo Mapellego Mozziego, podczas kameralnej ceremonii zgodnej z wytycznymi w sprawie koronawirusa – poinformował Pałac Buckingham.

“Prywatna ceremonia ślubna księżniczki Beatrycze i pana Edoardo Mapellego Mozziego odbyła się o godz. 11 w piątek 17 lipca w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Royal Lodge w Windsorze” – napisał w oświadczeniu Pałac Buckingham.

Para pierwotnie planowała wziąć ślub pod koniec maja, ale restrykcje wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa zmusiły ją do zmiany terminu. Ani narzeczeni, ani Pałac Buckingham nie informowali wcześniej o nowej dacie ślubu.

REKLAMA

2147483647 clicks

“W małej uroczystości wzięła udział królowa, książę Edynburga i bliska rodzina. Ślub odbył się zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi rządu” – dodano.

Ceremonia pierwotnie miała się odbyć w Kaplicy Królewskiej w Pałacu św. Jakuba w Londynie. Royal Lodge to rezydencja na terenie Wielkiego Parku w Windsorze, położona w niewielkiej odległości od zamku Windsor. W Royal Lodge Beatrycze mieszkała w dzieciństwie, a jej rodzice, książę Andrzej i Sara, nadal tam mieszkają. Obydwoje również uczestniczyli w ceremonii.

36-letni Mapelli Mozzi, potentat na rynku nieruchomości o angielsko-włoskich korzeniach, i 31-letnia Beatrycze zaczęli spotykać się jesienią 2018 roku. Zaręczyli się podczas weekendowego wyjazdu do Włoch we wrześniu ubiegłego roku. Ich rodziny znają się od wielu lat i mówi się, że para rozpoczęła związek po ponownym spotkaniu na ślubie siostry Beatrycze, księżniczki Eugenii.

Ceremonie weselne są dozwolone w Anglii od 4 lipca, może w nich brać udział maksymalnie 30 osób, które muszą zachowywać dystans społeczny.

Wesele Beatrycze nawet w pierwotnych planach miało być mniej wystawne niż ślub jej młodszej siostry Eugenii, która w 2018 r. poślubiła na zamku w Windsorze handlarza winem Jacka Brooksbanka. Skromniejsze plany były, jak się uważa, spowodowane kłopotami wizerunkowymi ojca Beatrycze i Eugenii, księcia Andrzeja, który wskutek znajomości z amerykańskim finansistą i pedofilem Jeffreyem Epsteinem ogłosił czasową rezygnację z wykonywania obowiązków publicznych.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

REKLAMA

2131829775 views

REKLAMA

REKLAMA

2131829790 views

REKLAMA

REKLAMA

2133626110 views

REKLAMA

2131829800 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

REKLAMA

2131829803 views

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

Emilia Jodlowska

Ania Wilkowski

REKLAMA

2131829807 views