REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat WHO przedstawia eksperymentalne zabiegi i szczepionki przeciwko eboli

WHO przedstawia eksperymentalne zabiegi i szczepionki przeciwko eboli

-

Światowa Organizacja Zdrowia przedstawiła listę ośmiu eksperymentalnych zabiegów i dwóch szczepionek około 200 ekspertom, którzy w czwartek rozpoczęli w Genewie dwudniową konferencję na temat terapii eksperymentalnych przeciwko wirusowi eboli.

Epidemia gorączki krwotocznej ebola, która wybuchła w marcu w Afryce Zachodniej, spowodowała już śmierć ponad 1900 osób.

REKLAMA

“Żadna z tych eksperymentalnych terapii nie została potwierdzona klinicznie” – podała WHO w opublikowanym w czwartek dokumencie.

WHO zaznaczyła, że “obecnie, kiedy podejmowane są nadzwyczajne środki w celu przyspieszenia tempa badań klinicznych, nowe metody leczenia i nowe szczepionki nie będą powszechnie dostępne przed końcem 2014 roku”.

“Do tego czasu zabiegi i szczepionki mogą być dostępne tylko w niewielkich ilościach” – poinformowała WHO, zwracając uwagę, że rozwój i ocena kliniczna tych zabiegów “w normalnych okolicznościach trwa do 10 lat”.

Wybuch epidemii eboli w Afryce Zachodniej jest bezprecedensowy w swojej skali i złożoności oraz z uwagi na obciążenie, jakie stanowi dla systemów ochrony zdrowia.

Eksperci mają przeanalizować w Genewie “możliwości produkcji i wykorzystania tych terapii”. Konferencja ma również na celu “poinformowanie krajowych organów regulacyjnych na temat produktów, które mogą być zastosowane, i zacieśnienie kontaktów między krajami dotkniętymi (epidemią) a producentami”.

W najnowszym oświadczeniu w środę dyrektor generalna WHO Margaret Chan podała, że zarejestrowano ponad 1900 zgonów na 3500 przypadków. W zeszłym tygodniu bilans wynosił 1552 zgony na 3069 przypadków.

Kraje najbardziej dotknięte epidemią to Liberia, Sierra Leone i Gwinea. Nigeria jest dotknięta w mniejszym stopniu. W Senegalu stwierdzono pierwszy przypadek eboli u Gwinejczyka, który przekroczył granicę. (PAP)

Na zdjęciu: pacjentka otrzymuje ekspreymentalną szczepionkę przeciwko ebola VRC 207 fot.National Institute Of Allergy And Infectious Diseases/Handout/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks