REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat WHO ostrzega przed przerwaniem systemu dostaw szczepionek

WHO ostrzega przed przerwaniem systemu dostaw szczepionek

-

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się zakłócenia systemu dystrybucji szczepionek – poinformował we wtorek jej przedstawiciel. Dodał, że WHO przyspiesza dostawy testów diagnostycznych i sprzętu ochronnego do Ameryki Łacińskiej.

Odpowiedzialny w WHO za wsparcie operacyjne i logistykę Paul Molinaro powiedział podczas internetowej konferencji prasowej w Genewie, że ogólnoświatowy system dystrybucji szczepionek został zakłócony w kwietniu, i jeżeli ta sytuacja przeciągnie się na maj, pojawią się luki w systemie szczepień.

REKLAMA

“Widzieliśmy, jak międzynarodowy system transportu lotniczego, od którego całkowicie zależy przepływ naszych ładunków, stopniowo się zamykał. Teraz znajdujemy się w momencie, w którym musimy szukać rozwiązań tego problemu” – tłumaczył Molinaro.

Dodał, że ta sytuacja może również wpłynąć na dostawy niektórych produktów spożywczych.

WHO zamierza zwiększyć dostawy środków ochrony osobistej i testów diagnozujących infekcję koronawirusem do Ameryki Łacińskiej, gdzie szybko rozprzestrzenia się pandemia koronawirusa. Sprzęt ma być rozprowadzany z Panamy, w której utworzone zostanie lokalne centrum dystrybucji – przekazał Molinaro(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks