REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatWęgry. Policja użyła gazu łzawiącego na granicy z Serbią

Węgry. Policja użyła gazu łzawiącego na granicy z Serbią

-

Zamieszki na granicy serbsko-węgierskiej fot.Tamas Soki/EPA
Zamieszki na granicy serbsko-węgierskiej fot.Tamas Soki/EPA

Węgierska policja użyła w środę gazu łzawiącego, kiedy kilkuset uchodźców przedarło się przez przejście w ogrodzeniu z drutu żyletkowego na granicy z Serbią między serbskim Horgosz a węgierskim Roeszke – podała węgierska telewizja.

Węgierska agencja MTI poinformowała, że chodzi o agresywną „mniejszą grupę”, która zamierzała przedrzeć się przez utworzony przez policję kordon i że węgierskie siły bezpieczeństwa zainstalowały działko wodne.

REKLAMA

Na pokazanym materiale filmowym z przejścia Horgosz–Roeszke na trasie E75 widać było kilkudziesięciu funkcjonariuszy i kilka karetek pogotowia, agencje wspominają też o ludziach z załzawionymi oczyma.

„Policja podejmuje legalne i proporcjonalne środki, aby chronić węgierską granicę państwową i zewnętrzną granicę Unii Europejskiej” – podała policja w oświadczeniu.

W poniedziałek po południu węgierska policja zamknęła główny punkt graniczny wykorzystywany przez imigrantów do przekraczania granicy serbsko-węgierskiej w Roeszke, a we wtorek z powodu kryzysu migracyjnego Węgry ogłosiły stan kryzysowy w dwóch komitatach (województwach) przy granicy z Serbią.

Węgry w ostatnich miesiącach stały się głównym krajem tranzytowym dla uchodźców i imigrantów usiłujących dotrzeć do Europy Zachodniej.(PAP)

fot.Sandor Ujvari/EPA
fot.Sandor Ujvari/EPA
fot.Sandor Ujvari/EPA
fot.Sandor Ujvari/EPA
Granica serbsko-węgierska fot.Istvan Ruzsa/EPA
Granica serbsko-węgierska fot.Istvan Ruzsa/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097987049 views

REKLAMA

REKLAMA

2097987282 views

REKLAMA

2099783674 views

REKLAMA

2097987425 views

REKLAMA

2097987526 views

REKLAMA

2097987636 views