REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatWęgry. MSZ: wypowiedzi Billa Clintona o dyktaturze obraźliwe

Węgry. MSZ: wypowiedzi Billa Clintona o dyktaturze obraźliwe

-

Bill Clinton fot.Justin Lane/EPA
Bill Clinton fot.Justin Lane/EPA

Węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto jako obraźliwe ocenił we wtorek wypowiedzi byłego prezydenta Billa Clintona o tym, że Węgry i Polska chcą u siebie „autorytarnej dyktatury” i przywództwa w stylu Władimira Putina.

W komunikacie szef węgierskiej dyplomacji podkreślił, że „nikt, nawet Bill Clinton, nie może sobie pozwolić na obrażanie Węgrów”. Zaznaczył, że Węgrzy zdecydowali o przyszłości kraju w demokratycznych wyborach parlamentarnych. „Panu Clintonowi może nie podobać się decyzja węgierskiego narodu, ale nie może być to wystarczający powód, by były prezydent obrażał nas w taki sposób” – głosi oświadczenie ministra Szijjarto.

REKLAMA

Minister oświadczył także, że niedopuszczalne jest umniejszanie poświęceń Węgrów w walkach na rzecz niepodległości.

W piątek były amerykański prezydent wygłosił na college’u w New Jersey przemówienie, w którym poparł żonę, demokratyczną kandydatkę na prezydenta USA Hillary Clinton i kilka razy z drwiną wypowiedział się o jej rywalu Donaldzie Trumpie.

Mówiąc ironicznie o planach Trumpa w sprawie budowy muru na granicy z Meksykiem w celu powstrzymania migrantów, Clinton oznajmił, że można go wznieść także na granicy z Kanadą, a także przez Atlantyk i Pacyfik. Następnie przeszedł do Polski i Węgier i oświadczył, że oba kraje, „które nie byłyby wolne” bez udziału USA, uznały, że „z demokracją jest za dużo kłopotu”.

„Chcą przywództwa w stylu Putina” – oznajmił. „Dajcie autorytarną dyktaturę i trzymajcie cudzoziemców z daleka, czy czegoś to nie przypomina? – pytał były amerykański prezydent, czyniąc aluzję do Donalda Trumpa.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2114976025 views

REKLAMA

2114976257 views

REKLAMA

REKLAMA

2116772647 views

REKLAMA

2114976397 views

REKLAMA

2114976496 views

REKLAMA

2114976604 views