REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Watykan: Wesołowski zmarł na zwał serca

Watykan: Wesołowski zmarł na zwał serca

-

Przyczyną śmierci b. arcybiskupa Józefa Wesołowskiego był atak serca – podało w sobotę watykańskie biuro prasowe informując o wynikach sekcji zwłok przeprowadzonej w piątek. Zwrócono uwagę na to, że potwierdziła się hipoteza o naturalnej przyczynie śmierci.

Arcybiskup Józef Wesołowski fot.Danny Polanco/Handout/EPA
Arcybiskup Józef Wesołowski fot.Danny Polanco/Handout/EPA

REKLAMA

W komunikacie watykańskiego biura prasowego podano, że były nuncjusz, oskarżony o pedofilię i sądzony przed watykańskim trybunałem karnym, zmarł nagle późnym wieczorem w czwartek za Spiżową Bramą.

Jego ciało znaleziono w piątek nad ranem w gmachu Kolegium Penitencjarzy, czyli domu franciszkanów – spowiedników z bazyliki watykańskiej.

Były nuncjusz mieszkał tam od prawie roku, czyli od chwili zatrzymania w Watykanie, w oczekiwaniu na wznowienie procesu karnego, otwartego 11 lipca.

Sekcję zwłok przeprowadzono na wniosek urzędu watykańskiego prokuratora, który – jak wyjaśniono w wydanym komunikacie – powołał komisję trzech ekspertów, kierowaną przez profesora medycyny sądowej z rzymskiego uniwersytetu Giovanniego Arcudiego.

„Badania przeprowadzono wczoraj po południu, a z pierwszych wniosków badania makroskopowego wynika to, że potwierdza się naturalna przyczyna, związana z atakiem serca” – głosi nota.

Zapowiedziano, że w najbliższych dniach urząd otrzyma kolejne wyniki badań laboratoryjnych.

Ogłoszono także, że uroczystości pogrzebowe b. arcybiskupa odbędą się w poniedziałek w Watykanie, a ciało Wesołowskiego spocznie w Polsce. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks