REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatWatykan o wyroku Sądu Najwyższego USA ws. aborcji

Watykan o wyroku Sądu Najwyższego USA ws. aborcji

-

Wyrok Sądu Najwyższego USA, który unieważnił federalne prawo do aborcji, to „mocne zaproszenie do wspólnej refleksji nad poważnym i pilnym tematem ludzkiej rozrodczości”- oświadczył w piątek przewodniczący Papieskiej Akademii Życia arcybiskup Vincenzo Paglia. Położył nacisk na „odpowiedzialność za przyszłość ludzkości”.

W wydanym oświadczeniu arcybiskup Paglia podkreślił: „W obliczu zachodniego społeczeństwa, które traci zamiłowanie dla życia, ten akt jest mocnym zaproszeniem do wspólnej refleksji nad poważnym i pilnym tematem ludzkiej rozrodczości i warunków, jakie ją umożliwiają, gdy wybiera się życie”.

REKLAMA

„Stawką jest nasza odpowiedzialność za przyszłość ludzkości”- ocenił watykański dostojnik.

Kierowana przez niego Akademia Życia w wydanej nocie zaznaczyła, że przyłącza się do oświadczenia biskupów z USA na temat wyroku Sądu Najwyższego. Przytoczono słowa biskupów, którzy wyrazili przekonanie, że to „moment, by wyleczyć rany i naprawić podziały społeczne”.

To zdaniem biskupów ze Stanów Zjednoczonych jest moment na „refleksję i dialog obywatelski, spotkanie , by budować społeczeństwo oraz gospodarkę, które będą wspierać małżeństwa i rodziny i gdzie każda kobieta otrzyma pomoc i środki, by wydać na świat dziecko z miłością”.

„Fakt, iż wielki kraj z długą tradycją demokratyczną zmienił stanowisko w tej sprawie rzuca także wyzwanie całemu światu”- oceniła Papieska Akademia Życia.

Wyraziła przekonanie, że „ochrona i obrona życia nie jest kwestią, która może zostać ograniczona do kwestii korzystania z indywidualnych praw”, gdyż ma ona „szerokie znaczenie społeczne”.

„Po 50 latach ważne jest to, by otworzyć na nowo nieideologiczną debatę o tym, jakie miejsce ochrona życia ma w społeczeństwie obywatelskim po to, by zastanowić się , jakiego rodzaju koegzystencję i społeczeństwo chcemy zbudować”- głosi nota.

Akademia zaapelowała o decyzje polityczne, które będą tworzyć warunki korzystne dla życia „bez popadania w stanowiska ideologiczne a priori”. Jak zaznaczyła, to oznacza także „zagwarantowanie odpowiedniej edukacji seksualnej i pomocy medycznej dostępnej dla wszystkich” oraz kroków prawnych na rzecz ochrony rodziny i macierzyństwa”

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

REKLAMA

2105269660 views

REKLAMA

2105269893 views

REKLAMA

2107066285 views

REKLAMA

2105270036 views

REKLAMA

2105270136 views

REKLAMA

2105270245 views