REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Watykan. Msza przy grobie św. Jana Pawła II w szóstą rocznicę kanonizacji

Watykan. Msza przy grobie św. Jana Pawła II w szóstą rocznicę kanonizacji

-

W szóstą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II w poniedziałek mszę przy jego grobie odprawił papieski jałmużnik, wieloletni współpracownik papieża Polaka kardynał Konrad Krajewski. Na mszy w bazylice watykańskiej, zamkniętej z powodu pandemii, było wąskie grono osób.

W kazaniu kardynał Krajewski mówił między innymi o pełnym oddaniu Bogu, jakie wyróżniało św. Jana Pawła II. „Najpierw Bóg, potem wszystko inne” – tak opisał jego postawę.

W mszy, odprawionej po polsku, uczestniczyła niewielka grupa przedstawicieli polskiego duchowieństwa, którzy mają prawo wstępu do Watykanu w dniach zamknięcia bazyliki i placu Świętego Piotra z powodu pandemii.

Msze przy grobie polskiego papieża Konrad Krajewski zainicjował tuż po jego pogrzebie w 2005 roku. Najpierw odbywały się one w Grotach Watykańskich w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji. Po ogłoszeniu Jana Pawła II błogosławionym 1 maja 2011 roku jego grób przeniesiono do kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice Świętego Piotra.

Msze są kontynuowane również po kanonizacji z 27 kwietnia 2014 roku, która przeszła do historii Kościoła. Wydarzenie to nazwano „mszą czterech papieży”: świętymi zostali ogłoszeni Jan Paweł II i Jan XXIII, a w mszy pod przewodnictwem Franciszka uczestniczył jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks