REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat W. Brytania. Siedziba Scotland Yardu na sprzedaż

W. Brytania. Siedziba Scotland Yardu na sprzedaż

-

Siedziba Scotland Yardu została wystawiona na sprzedaż za 250 mln funtów (ok. 1,3 mld zł) – poinformował przedstawiciel londyńskiej policji metropolitalnej Craig Mackey. Powodem są głównie oszczędności.

“Jeśli nie zaczniemy oszczędzać, nie będziemy w stanie utrzymać 32 tysięcy funkcjonariuszy” – powiedział zastępca burmistrza Londynu Stephen Greenhalgh. Aktualna siedziba londyńskiej policji to ogromny budynek przy Victoria Street w samym centrum Londynu, w pobliżu opactwa Westminster i pałacu Buckingham. Policja urzęduje na 22 piętrach o łącznej powierzchni 56 tys. metrów kwadratowych.

REKLAMA

2147483647 clicks

Budynek jest jednak przestarzały i niedostosowany do dzisiejszych warunków pracy. “Jest to kamienica z lat 60. Renowacja mogłaby kosztować nawet 50 mln funtów” – podkreślił Mackey.

Władze Londynu zapewniają, że oszczędności wynikające ze sprzedaży budynku pozwolą unowocześnić pracę Scotland Yardu. Przede wszystkim należy wyposażyć funkcjonariuszy w tablety oraz kamizelki ochronne z wbudowanymi kamerami – wskazano.

W 2016 roku Scotland Yard przeprowadzi się do bardziej nowoczesnego Curtis Green przy ulicy Victoria Embankment na brzegu Tamizy. Jak powiedział wiceburmistrz Greenhalgh, zmiana siedziby ma na celu zachęcenie funkcjonariuszy do patroli w terenie, a nie pracy za biurkiem.

“Kamienica londyńskiej policji zostanie najprawdopodobniej rozebrana. Aktualna siedziba Scotland Yardu powinna szybko znaleźć nowego właściciela, choć koszty rozbiórki i budowa nowego budynku mogą być dwa razy wyższe niż cena nieruchomości” – powiedział Simon Hodson z amerykańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się zarządzaniem nieruchomościami Jones Lang LaSalle, które jest odpowiedzialne za sprzedaż siedziby Scotland Yardu. (PAP)

Na zdjęciu: Siedziba Scotland Yard fot.Andy Rain/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2131597116 views

REKLAMA

REKLAMA

2131597131 views

REKLAMA

REKLAMA

2133393451 views

REKLAMA

2131597141 views

REKLAMA

2131597144 views

REKLAMA

2131597148 views