REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatW. Brytania. Rzecznik: Johnson nadal na intensywnej terapii, jego stan się poprawia

W. Brytania. Rzecznik: Johnson nadal na intensywnej terapii, jego stan się poprawia

-

Stan przebywającego na oddziale intensywnej terapii brytyjskiego premiera Borisa Johnsona się poprawia i jest on w dobrym nastroju – powiedział w czwartek rzecznik szefa rządu. Dodał, że premier jest poddawany standardowej terapii tlenowej.

„Premier miał dobrą noc i jego stan nadal się poprawia na intensywnej terapii. Jest w dobrym humorze” – powiedział rzecznik prasowy Downing Street.

REKLAMA

„Premier dziękuje NHS (publiczna służba zdrowia – PAP) za wspaniałą opiekę, jaką mu zapewnia. Oklaski dla personelu stanowią wspaniałe, jednoczące chwile dla całego kraju. Jestem pewien, że dziś wieczorem po raz kolejny zobaczymy miliony ludzi oddających hołd naszym fantastycznym, oddanym opiekunom” – dodał.

Johnson po raz ostatni był widziany publicznie tydzień temu, gdy przebywając w izolacji z powodu zakażenia koronawirusem, wyszedł przed swój dom na Downing Street, by wraz z milionami Brytyjczyków w ramach akcji „Clap for Carers” podziękować oklaskami personelowi służby zdrowa oraz opieki społecznej i innym kluczowym pracownikom.

Następnego dnia Johnson poinformował, że mimo upływu zalecanych przez lekarzy siedmiu dni izolacji pozostanie w niej, gdyż niektóre objawy koronawirusa nie ustępują. W niedzielę wieczorem brytyjski premier udał się do szpitala, jak wówczas zapewniano – profilaktycznie, zaś w poniedziałek wieczorem, w związku z pogorszeniem się jego stanu, został przeniesiony na oddział intensywnej terapii.

Wcześniej w czwartek na temat stanu zdrowia Johnsona wypowiedział się minister kultury Oliver Dowden, który jednak powtórzył informacje przekazane poprzedniego popołudnia przez ministra finansów Rishiego Sunaka, m.in. że premier może już siadać na łóżku. Z kolei były wiceminister obrony Tobias Ellwood powiedział w stacji Sky News, że Johnson jest „mentalnie zdolny do podejmowania decyzji” oraz pozostaje dostępny dla członków swojego rządu. Nie ujawnił jednak źródła tych informacji.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

REKLAMA

2105388166 views

REKLAMA

2105388399 views

REKLAMA

2107184791 views

REKLAMA

2105388542 views

REKLAMA

2105388642 views

REKLAMA

2105388751 views