REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Wlk. Brytania. Ruch lotniczy na Heathrow wznowiony po awarii

Wlk. Brytania. Ruch lotniczy na Heathrow wznowiony po awarii

-

Starty i lądowania samolotów w największym brytyjskim porcie lotniczym Londyn-Heathrow zostały w piątek wieczorem wznowione po przerwie spowodowanej awarią techniczną w brytyjskim centrum kontroli ruchu powietrznego – poinformował zarząd portu.

“Samoloty odlatują obecnie i przylatują. Prosimy o sprawdzenie statusu własnego lotu przed przybyciem do portu lotniczego” – głosi umieszczony na Twitterze komunikat zarządu Heathrow. Ruch samolotów wznowiono także na innym londyńskim lotnisku Luton.

REKLAMA

Kontrola ruchu powietrznego poinformowała, że w ciągu kilku najbliższych godzin wszystkie elementy jej infrastruktury wznowią normalną pracę.

Do awarii technicznej doszło w centrum kontroli ruchu powietrznego w Swanwick w południowej Anglii. Według europejskiej agencji kontroli ruchu lotniczego Eurocontrol zawiódł tam komputer.

Awaria zakłóciła działalność wszystkich londyńskich lotnisk, w tym drugiego co do wielkości brytyjskiego portu lotniczego Gatwick, gdzie na pewien czas wstrzymano starty. Normalnie funkcjonowało natomiast przez cały czas trzecie co do wielkości brytyjskie lotnisko w Manchesterze. (PAP)

fot.Andrew Cowie/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks