REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Wielka Brytania. Premier May: wciąż pozostaje wiele do zrobienia ws. Rosji

Wielka Brytania. Premier May: wciąż pozostaje wiele do zrobienia ws. Rosji

-

Brytyjska premier Theresa May powiedziała ministrom na wtorkowym posiedzeniu rządu, że “wciąż pozostaje wiele do zrobienia” w kwestii reakcji społeczności międzynarodowej na prowokacje ze strony rosyjskich władz, w tym próbę zabójstwa Siergieja Skripala.

Informację o wypowiedziach szefowej rządu podczas cotygodniowego spotkania gabinetu przekazał dziennikarzom jej rzecznik.

REKLAMA

“Wczoraj był znaczący moment w kwestii naszej reakcji na ten zuchwały akt agresji, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia we współpracy z międzynarodowymi partnerami, jeśli chodzi o długoterminową odpowiedź na wyzwanie ze strony Rosji” – miała powiedzieć May.

Premier przekonywała także ministrów, że ponad 20 państw, które postanowiły wydalić rosyjskich dyplomatów w ramach odpowiedzi na atak na Skripala, podjęło taką decyzję nie tylko ze względu na solidarność z Wielką Brytanią, ale także biorąc pod uwagę zagrożenie, jakie stanowią działania Kremla.

Siergiej Skripal oraz towarzysząca mu córka Julia 4 marca trafili do szpitala w stanie krytycznym, gdy stracili przytomność w centrum handlowym w mieście Salisbury. W toku śledztwa, prowadzonego z udziałem m.in. policyjnych sił antyterrorystycznych i wojskowych ekspertów ds. broni chemicznej, odkryto, że do próby otrucia Skripala i jego córki wykorzystano produkowaną w Rosji broń chemiczną typu Nowiczok.

W odpowiedzi na ten zamach Wielka Brytania wydaliła 23 rosyjskich dyplomatów; taka sama liczba brytyjskich dyplomatów musiała opuścić Rosję.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

Na zdjęciu: Theresa May
fot.WILL OLIVER/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks