REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat W.Brytania. Policja: aresztowano szóstą osobę związaną z zamachem

W.Brytania. Policja: aresztowano szóstą osobę związaną z zamachem

-

fot.Andy Rain/EPA

Brytyjska policja w Manchesterze poinformowała w środę wieczorem o aresztowaniu szóstej osoby, kobiety, związanej z poniedziałkowym zamachem w tym mieście, w którym zginęły 22 osoby, a 119 zostało rannych.

REKLAMA

Służby podały, że kobieta została zatrzymana w wyniku operacji uzbrojonej policji na blokowisku w Blackley na północ od Manchesteru. Z dochodzenia przeprowadzonego przez Nicka Martina z telewizji Sky News wynika, że w dzielnicy przez lata funkcjonowała siatka rekruterów i sympatyków Państwa Islamskiego (IS).

Wcześniej policja aresztowała w Wielkiej Brytanii pięć osób: we wtorek zatrzymano brata zamachowca, Ismaila Abediego, a w środę czterech kolejnych podejrzanych, których tożsamość nie została ujawniona.

Ponadto w Libii siły antyterrorystyczne zatrzymały w Trypolisie drugiego brata zamachowcy, Hashema, oraz ojca wszystkich trzech braci, Ramadana.

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca Salman Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

W środę rano polski MSZ poinformował, że wśród zabitych jest co najmniej dwoje Polaków, a jeden obywatel RP pozostaje pod opieką lekarzy.

Zamach w Manchesterze był najpoważniejszym zamachem na terenie Wielkiej Brytanii od ataków na system transportu publicznego w Londynie w lipcu 2005 roku, w których zginęły 52 osoby, w tym trzy Polki, a blisko 800 ludzi zostało rannych.

W odpowiedzi na atak brytyjska premier Theresa May poinformowała we wtorek wieczorem o podniesieniu poziomu zagrożenia terrorystycznego do najwyższego, czyli piątego, który formalnie oznacza, że kolejny atak jest nie tylko bardzo prawdopodobny, ale może dojść do niego w każdej chwili.

Z Londynu Jakub Krupa(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Jak Ameryka walczy z terrorem? Obama ułaskawił niejakiego Oscar Lopez Rivera – terrorystę pochodzącego Puerto Rico. Wyszedł z więzienia i był witany jak bohater m.in. przez pana L. Gutierrez członka kongresu USA reprezentującego Chicago. Niedługo w Nowym Yorku ma być parada z okazji Puerto Rican Day. Pan Rivera ma być głównym gościem parady. Uczestniczyć będzie burmistrz De Blasio, gubernator i radni miejscy. Całe szczęście, że wycofała się część sponsorów i być może nastąpi otrzeźwienie. Wikipedia nazywa Lopeza aktywistą. Czy ktoś ma jakieś wątpliwości jakie są źródła amerykańskiego komuno-faszyzmu, kto reprezentuje ten komuno-faszym i że chce on opanować i zniszczyć USA.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koronakryzys a polisa na życie

Walijskie ciasteczka z patelni

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks