REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatW. Brytania. Pierwsze zdjęcie Karola III w pracy - z czerwoną skrzynką

W. Brytania. Pierwsze zdjęcie Karola III w pracy – z czerwoną skrzynką

-

Pałac Buckingham opublikował w sobotę pierwsze zdjęcie nowego króla Karola III przy pracy – ze słynną czerwoną skrzynką, w której brytyjscy monarchowie codziennie otrzymują rządowe dokumenty.

Jak zwraca uwagę stacja BBC, wykonana w zeszłym tygodniu fotografia znacząco odbiega od oficjalnych portretów, na których monarcha zwykle siedzi prosto przy biurku. Karol III nie patrzy w obiektyw, lecz w kierunku leżących w skrzynce dokumentów, sięgając po nie, a zdjęcie zostało wykonane bez żadnego oświetlenia studyjnego, lecz jedynie przy użyciu światła wpadającego przez okno, wskutek czego twarz króla jest częściowo w półcieniu.

REKLAMA

BBC wyjaśnia, że w portretach członków rodziny królewskiej często zawarte są subtelne przesłania, zatem ten pokazuje, że nowy król – mimo żałoby zasygnalizowanej czarnym krawatem – od razu wziął się do pracy. Zarazem stojąca za nim fotografia, przedstawiająca jego rodziców, Elżbietę II i księcia Filipa, podarowana przez nich w 1951 r. ojcu Elżbiety II, Jerzemu VI, symbolizuje ciągłość monarchii.

Na profilach rodziny królewskiej w mediach społecznościowych wraz ze zdjęciem przypomniano, że w czerwonych skrzynkach brytyjscy monarchowie otrzymują dokumenty od ministrów brytyjskiego rządu, a także z krajów, w których są głową państwa i krajów Wspólnoty Narodów oraz informacje o spotkaniach i inne informacje. Podkreślono, że Elżbieta II dostawała taki pakiet dokumentów w czerwonej skrzynce codziennie, z niedzielami i świętami włącznie, z wyjątkiem dnia Bożego Narodzenia.

W zeszłym tygodniu firma Barrow Hepburn & Gale, producent luksusowych wyrobów ze skóry, potwierdziła, że nowe skrzynki dla Karola III – z jego monogramem – są w produkcji i początkowo dostanie ich więcej niż sześć, a w następnych miesiącach 10 do 12. (PAP)

REKLAMA

2099802913 views

REKLAMA

REKLAMA

2099803146 views

REKLAMA

2101599538 views

REKLAMA

2099803289 views

REKLAMA

2099803390 views

REKLAMA

2099803500 views