REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatW.Brytania. Jacek Międlar zatrzymany na lotnisku w Londynie

W.Brytania. Jacek Międlar zatrzymany na lotnisku w Londynie

-

fot.twitter

Były ksiądz katolicki i aktywista narodowy Jacek Międlar poinformował w sobotę rano na Twitterze, że został zatrzymany przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku Londyn Luton podczas próby wjazdu do Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Według nagrań zamieszczonych na Facebooku, Międlarowi w momencie zatrzymania towarzyszyło dwóch innych mężczyzn.

Międlar miał wziąć udział w sobotę w antymuzułmańskiej demonstracji w Birmingham zorganizowanej przez radykalnie prawicowy ruch Britain First (BF), który zasłynął w przeszłości m.in. planem wprowadzania “chrześcijańskich patroli” w miejscowościach zamieszkanych przez mniejszość muzułmańską.

Oprócz niego w wiecu mieli uczestniczyć m.in. narodowy aktywista Piotr Rybak, który był w przeszłości skazany na trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda podczas manifestacji Obozu Radykalno-Narodowego i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, a także Miriam Shaded kontrowersyjna aktywistka i publicystka.

W programie wyborczym BF podkreślono, że członkowie partii są “przeciwko doktrynie i religii islamu (…), która promuje nienawiść, przemoc i nietolerancję” i chcą “ochronić ten kraj politycznie poprawnym multikulturowym szaleństwem Unii Europejskiej”.

Pytane w piątek o planowany przyjazd Międlara brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało PAP, że o ile nie komentuje pojedynczych przypadków, to “oczekuje, że osoby przyjeżdzające do Wielkiej Brytanii będą szanowały nasze wspólne wartości”.

“Minister Spraw Wewnętrznych ma uprawnienia do zablokowania wjazdu danej osoby, jeśli uważa, że jego lub jej obecność w Wielkiej Brytanii nie służy dobru publicznemu” – dodano.

Międlar został zatrzymany w lutym br., kiedy również odmówiono mu wjazdu do Wielkiej Brytanii na lotnisku Londyn Stansted i zmuszono do powrotu do Polski.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

REKLAMA

2122671980 views

REKLAMA

REKLAMA

2122671997 views

REKLAMA

REKLAMA

2124468317 views

REKLAMA

2122672007 views

REKLAMA

2122672013 views

REKLAMA

2122672017 views