REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatVon der Leyen i Zełenski: każde dziecko ma prawo do wolności, ochrony...

Von der Leyen i Zełenski: każde dziecko ma prawo do wolności, ochrony i bezpieczeństwa

-

Każde dziecko ma prawo do wolności, ochrony i bezpieczeństwa; rosyjska agresja pozbawia ukraińskie dzieci tych praw – oznajmili we wspólnym oświadczeniu wydanym z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

„Zdecydowanie potępiamy nielegalne deportacje i wywożenie ukraińskich dzieci, dodając to do listy zbrodni wojennych Rosji. Pilnie wzywamy Rosję do natychmiastowego zaprzestania tych deportacji, położenia kresu praktyce tzw. +przyspieszonych adopcji+ i powrotu tych dzieci” – czytamy w oświadczeniu.

REKLAMA

„Jednocześnie zobowiązujemy się do podjęcia wszelkich działań w celu ustalenia miejsca pobytu deportowanych ukraińskich dzieci, umożliwienia im bezpiecznego powrotu oraz zapewnienia niezbędnego wsparcia socjalnego, medycznego i edukacyjnego po powrocie” – napisali von der Leyen i Zełenski.

Podkreślili, że dzieci Ukrainy zasługują na świetlaną przyszłość, teraz i po wojnie.

„Trudna sytuacja dzieci na Ukrainie pozostaje nieustanną troską w naszych myślach i sercach. Będziemy nadal dążyć do sprawiedliwego i trwałego pokoju na Ukrainie. Tak, by naród Ukrainy mógł wybrać swoje przeznaczenie, odbudować silny i dostatni kraj i dać swoim dzieciom wszelkie szanse, wszystkie możliwości zdrowego i szczęśliwego życia” – zaznaczyli przewodnicząca KE i prezydent Ukrainy.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

REKLAMA

2094038788 views

REKLAMA

REKLAMA

2094039072 views

REKLAMA

2095835521 views

REKLAMA

2094039322 views

REKLAMA

2094039460 views

REKLAMA

2094039601 views