REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatUkraina. Żołnierze USA przybędą 20 kwietnia, by szkolić Gwardię Narodową

Ukraina. Żołnierze USA przybędą 20 kwietnia, by szkolić Gwardię Narodową

-

fot.Sergey Dolzhenko/EPA
fot.Sergey Dolzhenko/EPA

Żołnierze USA 20 kwietnia przybędą na poligon w obwodzie lwowskim, gdzie przeprowadzą szkolenia i wspólne ćwiczenia z oddziałami ukraińskiej Gwardii Narodowej – poinformował w niedzielę minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow.

Będzie to 290 żołnierzy sił powietrznodesantowych USA, a w szkoleniach i ćwiczeniach weźmie udział 900 żołnierzy Gwardii Narodowej, w trzech 300-osobowych grupach. Szkolenia każdej z tych grup potrwają osiem tygodni, po czym odbędą się wspólne ćwiczenia – ujawnił Awakow.

REKLAMA

Pentagon informował ostatnio, że amerykańscy wojskowi rozpoczną w drugiej połowie kwietnia szkolenia żołnierzy należących do sześciu kompanii ukraińskiej Gwardii Narodowej, by wzmocnić ich zdolności w walce z prorosyjską rebelią na wschodzie kraju.

Jak powiedziała rzeczniczka Pentagonu Eileen Lainez, szkolenia będą się koncentrować na „zdolnościach obronnych” ukraińskich żołnierzy.

„Pomoc ta jest częścią naszych wysiłków, aby wesprzeć operacje mające na celu zapewnienie obrony oraz wewnętrznego bezpieczeństwa Ukrainy” – dodała Lainez. Sprecyzowała, że szkolenia odbędą się ma zachodzie Ukrainy, niedaleko granicy z Polską, a przeprowadzą je amerykańscy żołnierze ze 173. Brygady Powietrznodesantowej, mającej siedzibę w Vicenzy we Włoszech.

Szkolenie ukraińskich żołnierzy uczestniczących w walkach z separatystami w Donbasie rozpoczęli już Brytyjczycy. 35 brytyjskich wojskowych znajduje się w Mikołajewie na południu Ukrainy; zakres szkolenia to pomoc lekarska i taktyka obronna.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097988070 views

REKLAMA

REKLAMA

2097988303 views

REKLAMA

2099784695 views

REKLAMA

2097988446 views

REKLAMA

2097988547 views

REKLAMA

2097988657 views