REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Ukraina. Walki na ulicach miasta Debalcewe mimo rozejmu

Ukraina. Walki na ulicach miasta Debalcewe mimo rozejmu

-

Pomimo zawieszenia broni w mieście Debalcewe na wschodzie Ukrainy trwają walki uliczne między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi – poinformowały we wtorek obydwie strony konfliktu.

“Walki przeniosły się do centrum miasta. Rebelianci używają moździerzy, rakiet i broni palnej” – powiedział AFP zastępca szefa lokalnej milicji Ołeksandr Kiwa.

REKLAMA

Nie wymieniony z nazwiska przedstawiciel sił rebelianckich poinformował, że separatyści kontrolują dworzec kolejowy i wschodnie obrzeża miasta Debalcewe.

Z kolei przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko powiedział przez telefon agencji Reutera, że “separatyści niczego tam nie kontrolują. Oni usiłują przejąć kontrolę nad dworcem. Walki toczą się o dworzec i o przedmieścia Debalcewe”.

Debalcewe jest strategicznym miastem, przez które prowadzą szlaki drogowe i kolejowe łączące Donieck z Ługańskiem.

Według rosyjskich władz i przywódców separatystów w mieście jest okrążonych ok. 8 tys. żołnierzy ukraińskich. Władze w Kijowie twierdzą, że są w stanie zaopatrywać swoje siły walczące w Debalcewe.

W nocy z poniedziałku na wtorek minął termin, w którym zgodnie z porozumieniem z Mińska z 12 lutego siły podległe władzom w Kijowie i separatyści mieli zacząć wycofywanie ciężkiego uzbrojenia z linii frontu. Obie strony miały na rozpoczęcie procesu wycofywania ciężkiej broni najwyżej dwa dni od wejścia w życie rozejmu w nocy z 14 na 15 lutego. (PAP)

fot.Ivan Bobersyy/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks