REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Ukraina. W Kijowie będzie ulica Johna McCaina

Ukraina. W Kijowie będzie ulica Johna McCaina

-

W stolicy Ukrainy, Kijowie, pojawi się ulica zmarłego w ubiegłym roku amerykańskiego senatora Johna McCaina. Decyzję w tej sprawie podjęła w czwartek Rada Miasta, w której propozycję tę poparło w głosowaniu 71 spośród 120 deputowanych.

Imię McCaina otrzyma ulica, której patronem był do tej pory Iwan Kudria, funkcjonariusz sowieckich służb specjalnych. Ulicę McCaina będzie przecinała ulica Jana Pawła II.

REKLAMA

„McCain aktywnie bronił interesów Ukrainy i wspierał nasze pragnienie życia w nowoczesnym, demokratycznym państwie (…)” – wyjaśnił sekretarz rady miejskiej w Kijowie Wołodymyr Prokopiw.

McCain, wielokrotnie odznaczony za męstwo pilot marynarki wojennej USA, bohaterski jeniec wojenny i działacz Partii Republikańskiej, zmarł 25 sierpnia 2018 roku. Polityk, który był sześciokrotnie wybierany na senatora, miał 81 lat.

Był on jednym z pierwszych zwolenników rozszerzenia NATO o dawne komunistyczne państwa, takie jak Polska. Był też zdecydowanym przeciwnikiem rewizjonistycznej, agresywnej w stosunku do sąsiadów polityki prezydenta Rosji Władimira Putina. (PAP)

Na zdjęciu: John McCain
fot.Roman Pilipey/Epa/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks