REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatUkraina. Striełkow nie jest już ministrem obrony samozwańczej DRL

Ukraina. Striełkow nie jest już ministrem obrony samozwańczej DRL

-

Do dymisji podał się w czwartek jeden z liderów separatystów na wschodzie Ukrainy Rosjanin Igor Striełkow, który był ministrem obrony samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL). Ma go zastąpić Władimir Kononow – poinformowały rosyjskie media.

Przedstawiciel separatystycznych władz w obwodzie donieckim zapewnił jednocześnie, że Igor Striełkow, którego prawdziwe nazwisko brzmi Girkin, żyje i jest zdrów, a doniesienia, iż został ranny, są całkowicie nieprawdziwe.

REKLAMA

Według tych samych źródeł Striełkow ma odtąd być szefem sztabu generalnego wojsk DRL i pierwszym zastępcą ministra obrony.

Agencja Reuters pisze, że to kolejna w tym miesiącu zmiana w kierownictwie separatystycznych republik. Wcześniej w czwartek do dymisji podał się przywódca samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) Wałerij Bołotow, którego miejsce zajmie dotychczasowy minister obrony ŁRL Igor Płotnicki.

7 sierpnia rezygnację złożył premier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Borodaj. Rosjanin poinformował, że obejmuje stanowisko wicepremiera oraz że premierem separatystycznego rządu zostanie Ukrainiec Ołeksandr Zacharczenko. (PAP)

Zdjęcie: Igor Striełkow fot.PHOTOMIG/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2128651776 views

REKLAMA

REKLAMA

2128651792 views

REKLAMA

REKLAMA

2130448112 views

REKLAMA

2128651802 views

REKLAMA

2128651806 views

REKLAMA

2128651810 views