REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatUkraina. Siły rządowe w miastach w pobliżu katastrofy malezyjskiego boeinga

Ukraina. Siły rządowe w miastach w pobliżu katastrofy malezyjskiego boeinga

-

Ukraińskie siły rządowe opanowały w poniedziałek miejscowości, w których pobliżu rozbił się 17 lipca zestrzelony malezyjski Boeing 777 z prawie 300 osobami na pokładzie – poinformowało dowództwo operacji antyterrorystycznej w Kijowie.

Malaysia Airlines plane crashes in eastern Ukraine
fot.EPA/IGOR KOVALENKO

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy oświadczyła, że armia ukraińska nie prowadzi ostrzału strefy katastrofy samolotu.

REKLAMA

Wojska ukraińskie wkroczyły w obwodzie donieckim do Szachtarska, a także miasta Torez, na wschód od którego spadła malezyjska maszyna. Wyparto stamtąd separatystów, którzy od wielu tygodni kontrolowali te tereny.

Rzecznik RBNiO Andrij Łysenko oskarżył separatystów, że wbrew ustaleniom nie przestrzegają zawieszenia broni w miejscu, gdzie boeing spadł na ziemię.

„Jest strefa upadku samolotu o promieniu 20 kilometrów. Nasi wojskowi podeszli już do granicy tej strefy, ale jeśli słychać tam eksplozje, to z całą pewnością nie robią tego ukraińscy żołnierze” – oświadczył Łysenko na briefingu w Kijowie.

Przypomniał, że w miejscu, gdzie rozbił się samolot ogłoszono przerwę w walkach. „Ukraińscy wojskowi przestrzegają rozejmu w 100 procentach. Terroryści, którzy o tym wiedzą, prowokacyjnie dokonują tam eksplozji i ostrzeliwują teren” – podkreślił Łysenko.

W sobotę z Charkowa, na północnym wschodzie Ukrainy, odleciał do holenderskiego miasta Eindhoven ostatni samolot z ciałami ofiar katastrofy malezyjskiego boeinga. Charkowska administracja obwodowa podała wówczas, że ogółem przewieziono do Holandii 226 trumien i pojemników z ciałami i fragmentami ciał pasażerów Boeinga 777.

Do katastrofy malezyjskiego samolotu doszło 17 lipca w godzinach popołudniowych. Zachód i władze ukraińskie twierdzą, że samolot został zestrzelony przez separatystów prorosyjskich z zestawu rakietowego Buk. Z Holandii pochodziły 193 spośród 298 ofiar katastrofy.

Siły ukraińskie wciąż prowadzą w poniedziałek walki o odbicie z rąk prorosyjskich rebeliantów miast Pierwomajsk w obwodzie ługańskim i Sniżne w obwodzie donieckim.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

 

 

REKLAMA

2093148574 views

REKLAMA

2093148858 views

REKLAMA

2094945307 views

REKLAMA

2093149108 views

REKLAMA

2093149246 views

REKLAMA

2093149387 views