REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatUkraina. Prezydent Zełenski: rosyjska agresja zbliża się do momentu, w którym się...

Ukraina. Prezydent Zełenski: rosyjska agresja zbliża się do momentu, w którym się wyczerpie (WIDEO)

-

Dziś odbyło się już 10. spotkanie grupy Ramstein, zajmującej się pomocą zbrojeniową dla Ukrainy, to ważne szczególnie teraz, gdy czuje się, że rosyjska agresja zbliża się do momentu, w którym nie będzie mogła być kontynuowana i wyczerpie się – powiedział w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Na spotkaniu omawiano dostawy amunicji, artylerii, czołgów, uzbrojenia przeciwlotniczego dla naszych żołnierzy; dziękuję USA, które koordynują działania grupy Ramstein i wszystkim naszym partnerom – mówił przywódca Ukrainy w tradycyjnym wieczornym wystąpieniu wideo.

REKLAMA

„Nie ma takiego terrorysty, który byłby w stanie zwiększyć swój potencjał w konfrontacji z wolnym światem. Rosja nie jest tutaj wyjątkiem” – przekonywał Zełenski. Podkreślił, że presja na Rosję, wyrażana poprzez sankcje, kary dla tych, którzy je omijają, nacisk polityczny i prawny musi nieustannie rosnąć.

Im większa będzie ta presja, tym szybsze będą ruchy w kierunku przywrócenia naszej integralności terytorialnej i międzynarodowego ładu prawnego – zaznaczył ukraiński prezydent.

Zełenski podziękował również dziennikarzom z Ukrainy i ze świata za to, że „po prostu przekazywali prawdę”, przez co przegrywa rosyjska propaganda. „Kreml nigdy nie pokona prawdy. Jak i Ukrainy” – podkreślił.

Jak zawsze i dziś pamiętamy o naszych obrońcach na wszystkich odcinkach frontu; oczywiście pod Bachmutem i w całym obwodzie donieckim, ale i na południu kraju, a także na Charkowszczyźnie; nie zapominamy o żadnym kierunku obrony państwa – zapewnił Zełenski, wyliczając szczególnie zasłużone w bojach jednostki wojskowe. (PAP)

REKLAMA

2096882047 views

REKLAMA

REKLAMA

2096882281 views

REKLAMA

REKLAMA

2098678675 views

REKLAMA

2096882428 views

REKLAMA

2096882530 views

REKLAMA

2096882644 views