REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatUkraina. Polska dziennikarka ciężko raniona w strefie walk na wschodzie

Ukraina. Polska dziennikarka ciężko raniona w strefie walk na wschodzie

-

Polska dziennikarka Bianka Zalewska, pracująca dla ukraińskiej telewizji Espreso TV, została ciężko ranna w strefie walk między prorosyjskimi separatystami a siłami rządowymi na wschodzie Ukrainy – przekazał PAP właściciel stacji. Polskie MSZ zajmuje się sprawą dziennikarki.

Ynisycyenia w Doniecku na Ukrainie fot.EPA/IGOR KOVALENKO
Ynisycyenia w Doniecku na Ukrainie fot.EPA/IGOR KOVALENKO

REKLAMA

“Tak, potwierdzamy informację, że została ranna. Kontaktowaliśmy się z nią; jest w stanie ciężkim, ale nie na tyle, by nie móc z nami rozmawiać” – powiedział PAP Michał Safianik z biura prasowego MSZ. Dodał, że ranną dziennikarkę przetransportowano do szpitala w Charkowie, gdzie ma zapewnioną “możliwie najlepszą opiekę”.

Safianik zapewnił ponadto, że MSZ jest w sprawie dziennikarki w stałym kontakcie z miejscowymi służbami konsularnymi.

Do zdarzenia doszło w sobotę w okolicach Starobielska w obwodzie ługańskim. “Samochód naszej ekipy, w którym znajdowała się Bianka, wracał ze zdjęć. Został ostrzelany i przewrócił się” – przekazał PAP właściciel stacji Mykoła Kniażycki.

Dowództwo ukraińskiej operacji antyterrorystycznej potwierdziło tę informacje na swojej stronie na Facebooku. Podało, że samochód ekipy Espresso TV został ostrzelany przez separatystów. Poinformowano, że obywatelka Polski została przewieziona z miejsca zdarzenia przez ukraińskivch żołnierzy do szpitala w Starobielsku, skąd odtransportowano ją helikopterem do Charkowa.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2119260279 views

REKLAMA

2119260372 views

REKLAMA

REKLAMA

2121056725 views

REKLAMA

2119260438 views

REKLAMA

2119260494 views

REKLAMA

2119260535 views