REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Ukraina. Armia: po stronie separatystów walczy ponad 43 tys. ludzi (ZDJĘCIA)

Ukraina. Armia: po stronie separatystów walczy ponad 43 tys. ludzi (ZDJĘCIA)

-

Ponad 43 tysięcy ludzi walczy dziś przeciwko siłom rządowym na wschodniej Ukrainie – oświadczył w niedzielę Wałentyn Fediczew, zastępca szefa operacji antyterrorystycznej, prowadzonej przeciwko prorosyjskim separatystom w obwodzie donieckim i ługańskim.

“Grupa wojsk rosyjskich w Donbasie liczy blisko 8,6 tys. żołnierzy. Rosyjskie siły wojskowe wraz z nielegalnymi grupami zbrojnymi DRL i ŁRL (Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej) liczą ponad 43 tysięcy bojowników” – powiedział w rozmowie ze stacją telewizyjną 5. Kanał.

REKLAMA

Fediczew poinformował, że na zajętych przez separatystów terenach Donbasu znajduje się ogromna ilość sprzętu wojskowego.

“Blisko 780 czołgów, ponad 1 030 pojazdów opancerzonych, blisko 500 sztuk artylerii, ponad 420 systemów artyleryjskich, siedem mobilnych miotaczy ognia +Buratino+ i prawie 130 systemów obrony przeciwlotniczej” – przekazał. (PAP)

fot.EPA

  • Crisis in Ukraine
  • Crisis in Ukraine
  • Crisis in Ukraine
  • Crisis in Ukraine
  • Crisis in Ukraine
  • Crisis in Ukraine

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks