REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatUkraina. Administracja Poroszenki potwierdza dostawy sprzętu z USA

Ukraina. Administracja Poroszenki potwierdza dostawy sprzętu z USA

-

Administracja prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki potwierdziła w środę wieczorem, że Stany Zjednoczone dostarczą władzom w Kijowie sprzęt wojskowy. Szef państwa ukraińskiego rozmawiał o tym przez telefon z wiceprezydentem USA Joe Bidenem.

W komunikacie wydanym po rozmowie administracja Poroszenki oświadczyła, że jest to broń nieśmiercionośna: drony, systemy łączności, radary rozpoznania artyleryjskiego, noktowizory i inny sprzęt o wartości 75 milionów dolarów. Dodatkowo Ukraina otrzyma 230 pojazdów wojskowych.

REKLAMA

Wcześniej agencja AP podała, powołując się na anonimowych przedstawicieli władz USA, że Biden przekazał Poroszence, iż Stany Zjednoczone wyślą na Ukrainę więcej pomocy, w tym drony oraz opancerzone pojazdy Humvee.

Według agencji będą to niewielkie drony Raven mogące startować z ręki, a także 30 specjalnie opancerzonych i 200 zwykłych pojazdów Humvee. Strona amerykańska zastrzegła, że drony nie będą uzbrojone.

AP napisała, że nie wiadomo na razie, ile dronów otrzyma Ukraina i ile będą kosztowały pojazdy Humvee.

Reuters pisze, powołując się na przedstawiciela sektora obronności USA, który zastrzegł sobie anonimowość, że część tej pomocy, w tym 30 dodatkowo opancerzonych pojazdów Humvee, może dotrzeć na Ukrainę w ciągu tygodni, a reszta – później. (PAP)

fot.US Navy/Shawn Hussong/Wikipedia

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2122832296 views

REKLAMA

REKLAMA

2122832313 views

REKLAMA

REKLAMA

2124628633 views

REKLAMA

2122832323 views

REKLAMA

2122832329 views

REKLAMA

2122832333 views