REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Turcja. Liczba ofiar śmiertelnych podwójnego zamachu w Stambule wzrosła do 44

Turcja. Liczba ofiar śmiertelnych podwójnego zamachu w Stambule wzrosła do 44

-

Pogrzeb jednej z ofiar zamachu w Stambule fot.Tolga Bozoglu/EPA
Pogrzeb jednej z ofiar zamachu w Stambule fot.Tolga Bozoglu/EPA

Liczba ofiar śmiertelnych podwójnego zamachu bombowego, do którego doszło w sobotę wieczorem w Stambule, wzrosła do 44 – poinformował minister zdrowia Turcji Recep Akdag. 36 zabitych to policjanci, 155 osób zostało rannych.
“To bolesna strata; 36 naszych policjantów i ośmiu cywilów zginęło w tym krwawym ataku” – powiedział Akdag występując w tureckim parlamencie.
Do zamachów w pobliżu stadionu Vodafone Arena i niedaleko parku Macka przyznała się w niedzielę organizacja bojowa Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK), powiązana z uznawaną za organizację terrorystyczną i zdelegalizowaną separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu (PKK). Wcześniej podawano informacje o 38 ofiarach śmiertelnych zamachu.
W poniedziałek w całej Turcji zatrzymano 118 osób w operacjach na terenie całego kraju, wymierzonych w aktywistów prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP), na której ciążą zarzuty o powiązania z PKK.
Tureckie lotnictwo przeprowadziło tego dnia naloty na cele PKK w północnym Iraku, niszcząc kwaterę główną bojowników oraz okoliczne stanowiska ogniowe oraz kryjówki – poinformowała turecka armia w komunikacie. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks