REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatTurcja. Kontrowersyjne logo z Mahometem w kampanii premiera Erdogana

Turcja. Kontrowersyjne logo z Mahometem w kampanii premiera Erdogana

-

W logo kampanii prezydenckiej premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana znajduje się zapisane po arabsku imię proroka Mahometa. Wywołało to liczne kontrowersje w tym świeckim, ale zamieszkiwanym niemal w stu procentach przez muzułmanów kraju.

Recep Tayyip Erdogan fot.Depo Photos/EPA
Recep Tayyip Erdogan fot.Depo Photos/EPA

REKLAMA

“Czy wiecie, że w logo kandydata na prezydenta Erdogana jest zapisane po arabsku imię proroka Mahometa?” – spytał w zeszłym tygodniu na Twitterze turecki minister finansów Mehmet Simsek.

W odpowiedzi na portalach społecznościowych zaroiło się od krytyki. Wielu internautów uważa, że szef rządu “miesza politykę z religią”, używa islamu w celach komercyjnych. “Za kogo on się ma. Używanie imienia proroka do celów politycznych jest bluźnierstwem” – pisze jedna z oburzonych internautek.

Erdogan – faworyt sierpniowych wyborów prezydenckich – nie wypowiada się na temat loga, które według jego przeciwników przypomina logo wykorzystywane przez prezydenta USA Baracka Obamę podczas jego ostatniej kampanii.

Premier Erdogan, praktykujący muzułmanin, jest oskarżany przez opozycję o to, że od czasów objęcia władzy w roku 2002 islamizuje Turcję i nadmiernie ingeruje w życie prywatne obywateli. Premier m.in. wprowadził ograniczenia dotyczące spożywania alkoholu oraz zalegalizował noszenie chust przez kobiety na publicznych stanowiskach. Niedawno wyraził również swoją niechęć do tatuaży.(PAP)

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2123125196 views

REKLAMA

REKLAMA

2123125213 views

REKLAMA

REKLAMA

2124921533 views

REKLAMA

2123125223 views

REKLAMA

2123125229 views

REKLAMA

2123125232 views