REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Turcja. Co najmniej 35 ofiar śmiertelnych ataku na klub nocny w Stambule,...

Turcja. Co najmniej 35 ofiar śmiertelnych ataku na klub nocny w Stambule, napastnik zabity

-

fot.STR/EPA
fot.STR/EPA

Gubernator Stambułu Vasip Sahin poinformował, że w rezultacie zbrojnego ataku na klub nocny w niedzielę nad ranem w Stambule co najmniej 35 osób poniosło śmierć a ok. 40 zostało rannych. Dodał, że “był to atak terorystyczny”. Napastnik został zastrzelony przez policję.

REKLAMA

“Co najmniej 35 naszych rodaków, w tym policjant, straciło życie” – powiedział gubernator wkrótce po zamachu.

Sahin oświadczył, że napastnik działał sam i poniósł śmierć w rezultacie wymiany ognia z policją. Dodał, że napastnik przed wejściem do klubu zastrzelił policjanta i cywila, po czym otworzył ogień do osób przebywających w budynku.

Według agencji prasowej Dogan powołującej się na świadków, napastnik krzyczał coś po arabsku.

Nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że napastników było dwóch.

Tureckie media informowały wcześniej o jednym lub dwóch napastnikach, przebranych za świętych Mikołajów, którzy otworzyli ogień do osób przebywających w modnym i popularnym klubie nocnym “Reina” w dzielnicy Stambułu – Ortakoy, położonej w europejskiej części miasta. Wiele osób ratowało się skacząc do wód cieśniny Bosfor dzielącej europejską i azjatycką część miasta. Budynek klubu znajduje się na nabrzeżu Bosforu.

W klubie przebywało ok. 800 osób bawiących się na imprezie noworocznej. Policja wciąż przeszukuje pomieszczenia klubu. Zamknięto rejon w promieniu ok. 3 km od klubu.

W największych miastach Turcji władze wcześniej, przed okresem masowych imprez związanych z okresem noworocznym, zaostrzyły środki bezpieczeństwa.

Policja wstrzymała ruch na ulicach prowadzących do największych placów w Stambule i w stolicy kraju – Ankarze. Agencja prasowa Anadolu informuje, że w Stambule bezpieczeństwa pilnuje 17 tys. policjantów, niektórzy z nich przebrani są za Mikołajów lub ulicznych sprzedawców.

W Ankarze i Stambule dokonano w 2016 r. wielu ataków terrorystycznych, w których zginęło ponad 180 osób. Do ataków przyznawało się tzw. Państwo Islamskie (IS), lub bojówki kurdyjskie. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks