REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Trzęsienie ziemi w Azji Południowej; 9 zabitych, ok. 200 rannych

Trzęsienie ziemi w Azji Południowej; 9 zabitych, ok. 200 rannych

-

Krajobraz po trzęsieniu ziemii w Indiach fot.STR/EPA
Krajobraz po trzęsieniu ziemii w Indiach fot.STR/EPA

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło w poniedziałek przed świtem Azję Południową. Co najmniej dziewięć osób zginęło, w tym sześć w północno-wschodnim regionie Indii, a prawie 200 zostało rannych.

REKLAMA

Akcję poszukiwania uwięzionych w gruzowiskach utrudniają przerwy w dostawach prądu i usługach telekomunikacyjnych.

Amerykański ośrodek geologiczny podał, że ognisko wstrząsów o sile 6,8 w skali Richtera znajdowało się na głębokości 57 km ok. 30 km na zachód od miasta Imphal, stolicy indyjskiego stanu Manipur, sąsiadującego z Birmą.

Trzęsienie zastało ludzi we śnie. W liczącym 270 tys. mieszkańców Imphalu zawaliły się dachy i klatki schodowe wielu budynków.

Ratownicy próbują odnaleźć robotników budowalnych prawdopodobnie zasypanych na miejscu powstającego budynku. Nie wiadomo, ilu ludzi mogło znaleźć się pod gruzami.

Część mieszkańców krytykuje zbyt wolną – ich zdaniem – reakcję władz. Zwracają uwagę, że wprawdzie do akcji poszukiwawczej w gruzowiskach przystąpili żołnierze, ale brakuje im ciężkiego sprzętu.

Wstrząsy były także odczuwalne w oddalonym o ponad 1,1 tys. kilometrów Rangunie w Birmie. Przedstawiciele służb meteorologicznych w stolicy Naypyidaw poinformowali, że nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych czy zniszczeniach po birmańskiej stronie granicy.

Według mediów w Bangladeszu trzy osoby zmarły z powodu ataków serca; policja twierdzi, że rannych jest co najmniej 90. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks