REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Trump potępił piątkowe zamachy w Kairze

Trump potępił piątkowe zamachy w Kairze

-

W rozmowie telefonicznej z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim prezydent USA Donald Trump potępił piątkowe zamachy na koptyjski kościół i należący do chrześcijanina sklep na przedmieściach Kairu – poinformował w komunikacie Biały Dom.

Według przedstawicieli Kościoła koptyjskiego, zamachowiec najpierw ostrzelał sklep zabijając dwie osoby, następnie dotarł do odległego o cztery kilometry kościoła Mar Mina w stanowiącym południowe przedmieście Kairu Heluanie. Jak podało egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych, otworzył ogień do osób stojących przed kościołem i próbował rzucić ładunek wybuchowy. Zabił tam co najmniej dziewięć osób, w tym policjanta oraz młodą kobietę, która zmarła po pewnym czasie z ran.

REKLAMA

Egipskie MSW poinformowało, że formacje bezpieczeństwa “natychmiast podjęły działania wobec zamachowca i aresztowały go po tym, gdy został raniony”. Dodało, że śledczy zidentyfikowali napastnika i że od ubiegłego roku dokonał on kilku zamachów.

Stanowiący około 10 proc. 92-milionowej ludności Egiptu Koptowie uskarżają się od dawna na dyskryminację, do czego doszły w ostatnim czasie częste akty przemocy dokonywane przez islamistów. W związku z przypadającymi 7 stycznia koptyjskimi świętami Bożego Narodzenia kościoły objęto wzmocnioną ochroną policyjną. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bitwa Warszawska 1920

Demony i medycyna

Operacja Gideon

Polowanie na pytony

Rosyjski zbieg w USA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks