REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiat Trumna z ciałem Elżbiety II opuszczona do krypty (WIDEO)

 Trumna z ciałem Elżbiety II opuszczona do krypty (WIDEO)

-

Trumna z ciałem brytyjskiej królowej Elżbiety II na koniec nabożeństwa pogrzebowego w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze została opuszczona do królewskiej krypty w podziemiach świątyni.

Opuszczeniu trumny towarzyszył Psalm 103, zaczynający się od słów: „Błogosław, duszo moja, Pana, i całe moje wnętrze – święte imię Jego! Błogosław, duszo moja, Pana, i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach!”.

REKLAMA

Symbole władzy monarszej Elżbiety II – imperialna korona, berło i jabłko królewskie – zostały pod koniec nabożeństwa pogrzebowego zdjęte z trumny z jej ciałem i przekazane dziekanowi kaplicy św. Jerzego w Windsorze, który położył je na ołtarzu.

Ma to symbolizować, że Elżbieta II zostanie złożona do grobu nie jako monarchini, ale jako zwykła chrześcijanka. Insygnia te zostaną przekazane nowemu królowi, Karolowi III w dniu jego koronacji.

Wieczorem, już tylko w obecności najbliższej rodziny, trumna z ciałem Elżbiety II zostanie złożona w grobie w kaplicy pamięci Jerzego VI, gdzie pochowani są jej rodzice oraz młodsza siostra. W tym samym czasie przeniesiona tam zostanie również trumna z ciałem jej zmarłego w zeszłym roku męża, księcia Filipa, która od czasu pogrzebu pozostawała w królewskiej krypcie.

Podczas podróży trumny z ciałem zmarłej królowej Elżbiety II do Opactwa Westminsterskiego w trakcie poniedziałkowych uroczystości, śledzący transmisję zauważyli na trumnie pająka.

„Najszczęśliwszy pająk na świecie” – napisała jedna z oglądających transmisję osób, która udostępniła nagranie z pająkiem w sieci.

Wiele ludzi nie miało możliwości zobaczenia w poniedziałek trumny monarchini z bliska. Wiele z nich oglądało transmisję z uroczystości, m.in. na ekranach ustawionych w miejscach publicznych, jak na przykład w Hyde Parku niedaleko Pałacu Buckingham. (PAP)

REKLAMA

2099805157 views

REKLAMA

REKLAMA

2099805390 views

REKLAMA

2101601782 views

REKLAMA

2099805533 views

REKLAMA

2099805633 views

REKLAMA

2099805743 views