REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Tajwan. 51 osób zginęło w katastrofie lotniczej na Peskadorach

Tajwan. 51 osób zginęło w katastrofie lotniczej na Peskadorach

-

W katastrofie samolotu tajwańskich linii lotniczych Transasia, który rozbił się w środę przy lądowaniu w mieście Magong na należącym do Tajwanu archipelagu Peskadorów, zginęło 51 osób, a siedem innych zostało rannych – poinformowały służby ratownicze.

fot.String/EPA
fot.String/EPA

REKLAMA

Dwusilnikowa turbośmigłowa maszyna ATR-72 leciała ze stolicy Tajwanu Tajpej do Magongu na wyspie Penghu, mając na pokładzie 54 pasażerów i czterech członków załogi.

Podawane są także inne informacje na temat liczby ofiar. Tajwański Zarząd Lotnictwa Cywilnego podał, że śmierć poniosło 47 ludzi, a 11 przewieziono do szpitala.

Katastrofa nastąpiła po zapadnięciu zmroku, gdy samolot po raz drugi podchodził do lądowania przy burzowej pogodzie.

Położony w Cieśninie Tajwańskiej archipelag Peskadorów (zwany po chińsku Penghu) składa się z 64 niewielkich wysp i wysepek, z których największa nosi również nazwę Penghu. Wszystkie tworzą okręg administracyjny Penghu ze stolicą w Magongu. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks