REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatSzwecja. Policja: ciało znalezione w lesie należy do zaginionej Polki

Szwecja. Policja: ciało znalezione w lesie należy do zaginionej Polki

-

Szwedzka policja potwierdziła w środę, że ciało znalezione w lesie w Boekeberg, 20 km od Malmoe, należy do zaginionej pod koniec września Polki, 32-letniej Beaty R. Wcześniej o śmierci kobiety informowały lokalne media.

“Ciało zostało zidentyfikowane we wtorek, a o wyniku badań poinformowaliśmy rodzinę w Polsce” – podał na konferencji prasowej prowadzący śledztwo Jonas Karlberg.

REKLAMA

Na zwłoki kobiety policja natrafiła w sobotę w zalesionym terenie w miejscowości Boekeberg. Według gazety “Sydsvenska” informację o miejscu, w którym znajdowało się ciało, miał wyjawić 50-letni mąż Beaty R. Przebywa on obecnie w areszcie pod zarzutem uprowadzenia kobiety.

Karlberg powiedział, że mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Prokurator Kristina Amilion podkreśliła, że “obecnie trwa ustalanie przyczyny zgonu kobiety, a dochodzenie jest kontynuowane”. “Analizujemy rozmowy telefoniczne, a także przesłuchujemy kolejne osoby. Niewykluczone, że oskarżenie wobec męża zostanie rozszerzone” – dodała.

Beata R. zaginęła 24 września. Według mediów para była w trakcie rozwodu, a kobieta starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz objęcie męża sądowym zakazem kontaktów z powodu gróźb i przemocy, jakich miała od niego doświadczyć. Wniosek o ochronę prawną został jednak odrzucony.

Policja pod koniec września prowadziła poszukiwania Beaty R. na dużą skalę w dzielnicy Malmoe Oxie, ale nie przyniosły one rezultatu. W innym miejscu, przy stacji benzynowej w Ystad, dzieci odnalazły torebkę i telefonem i kartą płatniczą, które należały do Polki. Miejsce to znajduje się nieopodal terminalu, skąd odpływają promy do Polski.

Śledczy przekazali, że mają teorię wyjaśniającą, dlaczego torebka odnaleziona została w tak dużej odległości od ciała kobiety, ale ze względu na dobro sprawy odmówili ujawnienia szczegółów.(PAP)

REKLAMA

2116507947 views

REKLAMA

REKLAMA

2116508149 views

REKLAMA

REKLAMA

2118304524 views

REKLAMA

2116508264 views

REKLAMA

2116508351 views

REKLAMA

2116508444 views