REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatSześciu irańskich żołnierzy zginęło w ataku Izraela w rejonie Wzgórz Golan

Sześciu irańskich żołnierzy zginęło w ataku Izraela w rejonie Wzgórz Golan

-

Sześciu irańskich żołnierzy, w tym generał, zginęło w niedzielnym ataku izraelskiego śmigłowca nieopodal Wzgórz Golan – podały w poniedziałek źródła związane z szyicką radykalną organizacją Hezbollah z Libanu. W ataku zginęło też sześciu hezbollahów.

“W izraelskim ataku, oprócz sześciu bojowników Hezbollahu, zginęło dodatkowo sześciu irańskich żołnierzy, w tym oficerowie. Wszyscy jechali w konwoju składającym się z trzech samochodów” – poinformowało źródło w Hezbollahu, zastrzegając swą anonimowość.

REKLAMA

Wiadomość tę potwierdziły źródła irańskie. Wśród zabitych jest generał irańskiej Gwardii Rewolucyjnej.

W ataku izraelskiego śmigłowca w syryjskiej prowincji Al-Kunajtira w pobliżu Wzgórz Golan śmierć poniósł syn nieżyjącego lidera Hezbollahu Imada Mughii, Dżihad Mughija.

Według syryjskiej telewizji państwowej izraelski śmigłowiec odpalił dwie rakiety (…) w ramach akcji “poparcia dla grup terrorystycznych” w Syrii. Terrorystami oficjalne media syryjskie nazywają tamtejszą opozycję.

Bojownicy szyickiego Hezbollahu walczą w Syrii po stronie reżimu prezydenta Baszara el-Asada. Ponadto w 2006 roku organizacja ta, wspierana przez Iran, zaangażowała się w trwającą miesiąc wojnę z Izraelem. (PAP)

fot.Atef Safadi/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2122566240 views

REKLAMA

REKLAMA

2122566257 views

REKLAMA

REKLAMA

2124362577 views

REKLAMA

2122566267 views

REKLAMA

2122566273 views

REKLAMA

2122566277 views