REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Szef NATO: Rosja ciągle jest w stanie destabilizować Ukrainę

Szef NATO: Rosja ciągle jest w stanie destabilizować Ukrainę

-

Zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy jest szansą, ale Rosja ciągle jest zdolna destabilizować Ukrainę – powiedział w środę nowy sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na swojej pierwszej konferencji prasowej.

“Rosja nadal łamie prawo międzynarodowe” – oświadczył. Dodał, że kryzys na Ukrainie jest poważnym wyzwaniem dla Sojuszu.

REKLAMA

Stoltenberg zapewnił, że NATO realizuje uzgodnienia wrześniowego szczytu w Wali, zakładające wzmocnienie obecności wojskowej na wschodzie oraz utworzenie sił “szpicy”, zdolnych zareagować na zagrożenie w ciągu dwóch-trzech dni. “Oczekuję, że w lutym ministrowie obrony podejmą decyzje dotyczące liczebności i składu sił +szpicy+” – powiedział.

Podkreślił jednocześnie, że “nie ma sprzeczności między silnym NATO a budowaniem konstruktywnych relacji z Rosją”.

Stoltenberg potwierdził również, że z pierwszą wizytą uda się za kilka dni do Polski. (PAP)

Na zdjęciu: Nowy sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg for.Olivier Hoslet/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks