REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatSyria. Kobieta ukamienowana przez IS za niewierność

Syria. Kobieta ukamienowana przez IS za niewierność

-

fot.Mazen Mahdi/EPA
fot.Mazen Mahdi/EPA

Oskarżona o niewierność kobieta została ukamienowana w północno-wschodniej Syrii przez członków Państwa Islamskiego – poinformowało we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Do egzekucji doszło w poniedziałek w dzielnicy miasta al-Bukamal w prowincji Dajr az-Zaur w pobliżu granicy z Irakiem.

REKLAMA

Egzekucje przeprowadzane na cywilach pod rządami dżihadystów stały się, jak pisze agencja EFE, częstą metodą terroryzowania społeczeństwa i instrumentem propagandy.

Również w poniedziałek zabitych zostało pięciu młodych ludzi w mieście al-Majadin, także w prowincji Dajr az-Zaur, którym dżihadystyczna IS postawiła różne zarzuty.

Czterech stracono przez zastrzelenie z broni palnej za domniemane zwalczanie IS, piątego, oskarżonego o „nieprzyzwoite praktyki z mężczyzną” strącono z dachu budynku – taką karę za homoseksualizm stosuje IS.

Według danych, które Syryjskie Obserwatorium opublikowało przed kilkoma dniami, IS w maju zabiła w Syrii 464 ludzi.

Niemal rok temu sunniccy ekstremiści z Państwa Islamskiego ogłosili powstanie kalifatu na okupowanych obszarach Iraku i Syrii.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2095964458 views

REKLAMA

REKLAMA

2095964691 views

REKLAMA

2097761087 views

REKLAMA

2095964841 views

REKLAMA

2095964942 views

REKLAMA

2095965053 views