REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatSyria. Dżihadyści ścięli głowy czterem członkom sunnickiego plemienia

Syria. Dżihadyści ścięli głowy czterem członkom sunnickiego plemienia

-

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) ścięli głowy czterem członkom sunnickiego plemienia al-Szeitaat na wschodzie Syrii – poinformowało w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Plemię to już w sierpniu padło ofiarą masakry dokonanej przez IS.

„Państwo Islamskie dokonało w niedzielę egzekucji na czterech mężczyznach, członkach plemienia al-Szeitaat (Szuaitat) w mieście al-Bukamal w prowincji Dajr az-Zaur, oskarżając ich o współpracę z reżimem” prezydenta Baszara el-Asada – poinformował szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

REKLAMA

Bukamal, w pobliżu granicy z Irakiem, jest jednym z głównych miast będących pod kontrolą IS.

Szeitaat to wpływowa grupa etniczno-religijna w Dajr az-Zaur, która próbowała w lecie wystąpić przeciwko IS w tym bogatym w ropę naftową regionie; sunniccy dżihadyści z IS uważają ich za niewiernych.

W ciągu dwóch pierwszych tygodni sierpnia ponad 700 członków tego plemienia zostało zamordowanych przez IS; w większości byli to cywile.

Państwo Islamskie ogłosiło, że członkowie plemienia będą „masowo eliminowani”. Sposób wykonywania egzekucji przez Państwo Islamskie Obserwatorium określa jako „ludobójstwo”. Najpierw morduje się ofiary na oczach członków rodzin, a następnie ścina się im głowy, które wbite na pal wystawiane są na widok publiczny.

Suniccy ekstremiści z IS proklamowali pod koniec czerwca tego roku islamski kalifat Iraku i Syrii po zdobyciu przez ich oddziały znacznych obszarów na północy tych państw.(PAP)

fot.Mohammed Saber/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2093148219 views

REKLAMA

2093148503 views

REKLAMA

2094944952 views

REKLAMA

2093148753 views

REKLAMA

2093148891 views

REKLAMA

2093149032 views