REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatSyria. Asad zaprzysiężony na trzecią kadencję prezydencką

Syria. Asad zaprzysiężony na trzecią kadencję prezydencką

-

Baszar el-Asad został w środę zaprzysiężony na prezydenta Syrii po tym jak w czerwcu wygrał wybory uzyskując w nich ponad 88 proc. głosów. Podczas uroczystości ostrzegł, że państwa, które wspierają walczących z nim rebeliantów zapłacą za to wysoką cenę.

Zaprzysiężenie prezydenta Baszira al-Assada fot.Sana/Handout/EPA
Zaprzysiężenie prezydenta Baszira al-Assada fot.Sana/Handout/EPA

REKLAMA

Asad zapowiedział, że będzie kontynuował walkę z “terrorystami” aż do zaprowadzenia w kraju całkowitego porządku. Podziękował obywatelom za wzięcie udziału w głosowaniu, mimo że w kraju trwa “brudna wojna”.

“Chcieli rewolucji, ale to wy (wyborcy) jesteście prawdziwymi rewolucjonistami. Gratuluje wam waszej rewolucji i zwycięstwa” – mówił Asad zaprzysiężony na trzecią siedmioletnią kadencję.

Zaatakował także niektóre państwa arabskie i Zachód za wspieranie arabskiej wiosny, która – jego zdaniem – przyniosła tylko chaos.

 

“Wydarzenia, które obserwujemy w Iraku, Libanie i wszystkich państwach dotkniętych chorobą +fałszywej wiosny+ pokazują, że mieliśmy rację. Niedługo zobaczymy, jak arabskie państwa regionu i Zachód zapłacą wysoką cenę za wspieranie terrorystów” – mówił do swoich zwolenników i członków władz podczas uroczystości w pałacu prezydenckim w Damaszku. To pierwszy taki przypadek w historii Syrii, ponieważ dotychczasowe ceremonie zaprzysiężenia odbywały się w budynku parlamentu.

 

Władze syryjskie informowały w czerwcu, że udział w wyborach wzięło 11,6 mln ludzi. Głosowanie skrytykował Zachód i liczne kraje arabskie. Za sprawiedliwe, wolne i przejrzyste uznała je Rosja, która pozostaje sojusznikiem władz w Damaszku. (PAP)

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2119036961 views

REKLAMA

2119037058 views

REKLAMA

REKLAMA

2120833413 views

REKLAMA

2119037130 views

REKLAMA

2119037190 views

REKLAMA

2119037241 views