0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatSudan. Kobieta zwolniona z celi śmierci ponownie aresztowana

Sudan. Kobieta zwolniona z celi śmierci ponownie aresztowana

-

Władze Sudanu ponownie aresztowały we wtorek młodą kobietę kilka godzin po tym, gdy sąd apelacyjny uchylił wydany na nią wyrok śmierci za przejście z islamu na chrześcijaństwo i nakazał zwolnienie jej z więzienia.

Meriam Ibrahim fot.STR/EPA
Meriam Ibrahim fot.STR/EPA

REKLAMA

Poinformował o tym Reuters, powołując się na źródło w sudańskich służbach bezpieczeństwa.

27-letnia Meriam Jahia Ibrahim, jej mąż Daniel Wani i ich dwoje dzieci zostali zatrzymani, gdy chcieli wejść na pokład samolotu w Chartumie. Przyczyny tej decyzji władz nie są na razie znane. Według BBC, powołującej się na nieokreślone bliżej źródła, w zatrzymaniu uczestniczyło ok. 40 agentów służb bezpieczeństwa.

W poniedziałek Wani zapowiadał, że zamierza udać się z rodziną do USA.

Uwięzienie i skazanie Meriam Ibrahim, która jest żoną amerykańskiego chrześcijanina, wywołała międzynarodowe oburzenie. Kobieta urodziła córkę, przebywając w więzieniu. Na śmierć przez powieszenie została skazana 15 maja; była wówczas w ósmym miesiącu ciąży.

Sędzia oświadczył przed ogłoszeniem tamtego wyroku, że 27-latka otrzymała trzy dni na wyrzeczenie się wiary, ale odmówiła powrotu do islamu. Sudanka oznajmiła sędziemu, że jest chrześcijanką i nigdy nie zmieniała wiary. Była wychowywana zgodnie z religią matki – chrześcijanki, gdyż ojciec, muzułmanin, był nieobecny.

Kobieta została także skazana na karę chłosty – 100 razów – za cudzołóstwo. Podstawą do wymierzenia tej kary było jej małżeństwo z chrześcijaninem, nieważne z punktu widzenia islamskiego prawa stosowanego w Sudanie. Głosi ono, że muzułmanka nie może poślubić wyznawcy innej religii. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2121780507 views

REKLAMA

REKLAMA

2121780527 views

REKLAMA

REKLAMA

2123576847 views

REKLAMA

2121780538 views

REKLAMA

2121780547 views

REKLAMA

2121780551 views