REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatStoltenberg: Ukraina może liczyć na pomoc NATO tak długo, jak będzie ta...

Stoltenberg: Ukraina może liczyć na pomoc NATO tak długo, jak będzie ta pomoc potrzebna

-

Ukraina może liczyć na pomoc NATO tak długo, jak będzie ona potrzebna; Sojusz musi współpracować bliżej z partnerami, którzy podzielają poglądy państw członkowskich NATO – powiedział w środę sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg podczas konferencji prasowej na szczycie NATO w Madrycie.

„Ukraińcy walczą o swoją niepodległość, ale też o nasze wartości i nasze bezpieczeństwo. Nasze poparcie dla Ukrainy jest niezachwiane” – podkreślił Stoltenberg.

REKLAMA

Dodał, że na szczycie postanowiono przeznaczyć kolejny pakiet pomocowy dla Ukrainy, który obejmuje między innymi bezpieczne łącza komunikacyjne, paliwo, ekwipunek medyczny, sprzęt do wykrywania min i „setki systemów antydronowych”.

Przywódcy NATO podjęli historyczną decyzję o zaakceptowaniu wniosków Finlandii i Szwecji w sprawie akcesji do Sojuszu. Decyzja o zaproszeniu tych krajów dowodzi, że „drzwi (NATO) pozostają otwarte” – oznajmił Stoltenberg.

Decyzja o akcesji państw nordyckich musi zostać jeszcze ratyfikowana przez poszczególne państwa Sojuszu – wyjaśnił. Dodał jednak, że jest „absolutnie pewny”, że Finlandia i Szwecja zostaną członkami NATO w ciągu kilku miesięcy.

Sojusznicy uzgodnili też, że należy zwiększyć finansowanie NATO – oświadczył Stoltenberg.

Przyjęta na szczycie nowa koncepcja strategiczna Sojuszu jest reakcją na pogarszające się relacje z Rosją. Koncepcja ta po raz pierwszy odnosi się również do Chin. (PAP)

REKLAMA

2093122923 views

REKLAMA

2093123207 views

REKLAMA

2094919656 views

REKLAMA

2093123457 views

REKLAMA

2093123595 views

Lud Jaszczurów

Gwiazda nowej ery

Śmierć na życzenie

Podwójna broń Oswalda

REKLAMA

2093123736 views