REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatStoltenberg: Ukraina może liczyć na pomoc NATO tak długo, jak będzie ta...

Stoltenberg: Ukraina może liczyć na pomoc NATO tak długo, jak będzie ta pomoc potrzebna

-

Ukraina może liczyć na pomoc NATO tak długo, jak będzie ona potrzebna; Sojusz musi współpracować bliżej z partnerami, którzy podzielają poglądy państw członkowskich NATO – powiedział w środę sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg podczas konferencji prasowej na szczycie NATO w Madrycie.

„Ukraińcy walczą o swoją niepodległość, ale też o nasze wartości i nasze bezpieczeństwo. Nasze poparcie dla Ukrainy jest niezachwiane” – podkreślił Stoltenberg.

REKLAMA

Dodał, że na szczycie postanowiono przeznaczyć kolejny pakiet pomocowy dla Ukrainy, który obejmuje między innymi bezpieczne łącza komunikacyjne, paliwo, ekwipunek medyczny, sprzęt do wykrywania min i „setki systemów antydronowych”.

Przywódcy NATO podjęli historyczną decyzję o zaakceptowaniu wniosków Finlandii i Szwecji w sprawie akcesji do Sojuszu. Decyzja o zaproszeniu tych krajów dowodzi, że „drzwi (NATO) pozostają otwarte” – oznajmił Stoltenberg.

Decyzja o akcesji państw nordyckich musi zostać jeszcze ratyfikowana przez poszczególne państwa Sojuszu – wyjaśnił. Dodał jednak, że jest „absolutnie pewny”, że Finlandia i Szwecja zostaną członkami NATO w ciągu kilku miesięcy.

Sojusznicy uzgodnili też, że należy zwiększyć finansowanie NATO – oświadczył Stoltenberg.

Przyjęta na szczycie nowa koncepcja strategiczna Sojuszu jest reakcją na pogarszające się relacje z Rosją. Koncepcja ta po raz pierwszy odnosi się również do Chin. (PAP)

REKLAMA

2105250373 views

REKLAMA

2105250606 views

REKLAMA

2107046998 views

REKLAMA

2105250749 views

REKLAMA

2105250849 views

REKLAMA

2105250958 views