REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatSiły ONZ: Hezbollah nie jest zainteresowany eskalacją konfliktu

Siły ONZ: Hezbollah nie jest zainteresowany eskalacją konfliktu

-

Izrael poinformował w czwartek o otrzymaniu od sił pokojowych ONZ w Libanie informacji, że libański Hezbollah odstępuje od kolejnych aktów przemocy. Dzień wcześniej doszło do poważnego incydentu na pograniczu izraelsko-libańskim.

W ataku bojowników Hezbollahu na izraelski konwój wojskowy na północy Izraela zginęło dwóch izraelskich żołnierzy, a także hiszpański żołnierz sił pokojowych ONZ stacjonujących w tym regionie, na południu Libanu. Według rzecznika ONZ i przedstawicieli władz hiszpańskich, Hiszpan zginął, kiedy strona izraelska odpowiedziała na atak nalotami lotniczymi i ogniem artyleryjskim.

REKLAMA

Izraelski minister obrony Mosze Ja’alon powiedział, że Izrael otrzymał od sił pokojowych ONZ w Libanie (UNFIL) informację, iż Hezbollah nie jest zainteresowany eskalacją konfliktu. Reutersowi nie udało się uzyskać w Bejrucie komentarza przedstawicieli Hezbollahu.

“Nie mogę powiedzieć, czy mamy to już za sobą. Dopóki na tamtym obszarze nie zapanuje całkowity spokój, izraelskie Siły Obronne pozostaną w stanie gotowości” – powiedział Ja’alon.

Hezbollah ostrzelał w środę izraelski konwój pięcioma pociskami rakietowymi. Reuters pisze, że atak ten był, jak się wydaje, odwetem za izraelski nalot z 18 stycznia na południu Syrii. Zginęło wtedy kilku członków Hezbollahu, a także irański generał. Władze w Teheranie od lat wspierają i finansują działalność szyickiego Hezbollahu, który zaangażował się w syryjską wojnę domową po stronie reżimu w Damaszku.

Izrael zapowiedział w środę na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ podejmowanie “wszelkich niezbędnych kroków” przeciwko Hezbollahowi w celu samoobrony i ochrony własnych obywateli. Rada Bezpieczeństwa potępiła “eskalację przemocy” i śmierć żołnierza sił pokojowych. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wezwał obie strony do wykazania “maksymalnego spokoju i powściągliwości”. (PAP)

fot.STR/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2128792037 views

REKLAMA

REKLAMA

2128792053 views

REKLAMA

REKLAMA

2130588373 views

REKLAMA

2128792063 views

REKLAMA

2128792067 views

REKLAMA

2128792071 views