REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Silne trzęsienie ziemi na Kamczatce

Silne trzęsienie ziemi na Kamczatce

-

epa05134404 A handout shakemap released by the US Geological Survey (USGS) on 30 January 2016 shows the location of a 7.2 magnitude earthquake striking north of Petropavlovsk-Kamchatskiy, Kamchatka Peninsula, Russia. There are no immediate reports on casualties or damage, notsunami warning was issued.  EPA/USGS / HANDOUT  HANDOUT EDITORIAL USE ONLY
fot.USGS/EPA

Trzęsienie ziemi o sile 6,6 w skali Richtera nawiedziło Kamczatkę na wschodzie Rosji – podała w niedzielę amerykańska służba geologiczna USGS. Na razie nie ma informacji o ofiarach lub zniszczeniach.

REKLAMA

Nie wydano także ostrzeżenia przed falami tsunami.

Według USGS trzęsienie wystąpiło na głębokości 30 km, a jego epicentrum znajdowało się 206 km na zachód od miasta Ust-Kamczatsk, położonego na wschodnim brzegu Półwyspu Kamczackiego.

Rejon Wysp Kurylskich i Kamczatki to jeden z najbardziej aktywnych sejsmicznie obszarów świata. Znajduje się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli w otaczającej Ocean Spokojny strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks