REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatSierra Leone. Trzydniowy zakaz opuszczania domów w ramach walki z ebolą

Sierra Leone. Trzydniowy zakaz opuszczania domów w ramach walki z ebolą

-

fot.EPA
fot.EPA

6 mln mieszkańców Sierra Leone otrzymało zakaz opuszczania miejsc zamieszkania, który obowiązuje od piątku rano do niedzieli wieczór i ma na celu przerwanie łańcucha przekazywania wirusa eboli. Zarządzenie wydał prezydent kraju Ernest Bai Koroma.

Dopuszcza się jedynie opuszczanie domów w celu uczestniczenia w obrzędach religijnych. Kilkaset osób, które – jak informuje AFP – nie chciały podporządkować się zakazowi, przekroczyło granicę z sąsiednią Gwineą.

REKLAMA

Jest to już drugie tego rodzaju posunięcie, na jakie zdecydowały się władze Sierra Leone w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Czas ten ma być wykorzystany przez ekipy medyczne do wykrycia ewentualnych nowych przypadków zachorowań na śmiercionośnego wirusa. Szczególnie zagrożony jest obszar wokół stolicy kraju – Freetown oraz na północ od stolicy, gdzie wykryto nowe ogniska eboli.

Przy okazji prowadzona jest akcja uświadamiająca ludziom w jaki sposób wirus się rozprzestrzenia i jak temu zapobiegać.

W piątek ulice Freetown były prawie puste z wyjątkiem patroli policyjnych i żołnierzy na punktach kontrolnych. Muzułmanom zezwolono na udanie się na piątkowe modły, ale wiernych w meczetach było niewielu. Zapowiedziano, że chrześcijanie będą mogli udać się do kościołów w niedzielę.

Obecna epidemia eboli rozpoczęła się w grudniu 2013 r. na południu sąsiedniej Gwinei skąd rozszerzyła się na Liberię i Sierra Leone.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w tych trzech krajach Afryki Zachodniej zanotowano prawie wszystkie z 25 tys. przypadków zachorowań. Dotychczas epidemia pochłonęła ponad 10.300 ofiar śmiertelnych. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2095788815 views

REKLAMA

REKLAMA

2095789048 views

REKLAMA

2097585444 views

REKLAMA

2095789197 views

Zapomniany Czarodziej

Spełnione marzenia

5 milionów z poduszki

Na krótkiej fali

REKLAMA

2095789298 views

REKLAMA

2095789409 views