REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatSamolot linii flydubai trafiony podczas lądowania w Bagdadzie

Samolot linii flydubai trafiony podczas lądowania w Bagdadzie

-

Samolot pasażerski tanich linii lotniczych flydubai został w poniedziałek trafiony podczas lądowania na lotnisku w stolicy Iraku, Bagdadzie – poinformował rzecznik przewoźnika. Doszło do uszkodzenia kadłuba. Napływają sprzeczne informacje w sprawie rannych.

Przedstawiciel władz lotniczych i przedstawiciel sił bezpieczeństwa powiedzieli agencji Reutera, że dwóch pasażerów zostało lekko rannych, gdy trzy lub cztery kule trafiły w maszynę w poniedziałek wieczorem. Nie byli w stanie powiedzieć, kto ostrzelał samolot.

REKLAMA

Z kolei rzecznik przewoźnika twierdzi, że żaden z pasażerów nie wymagał pomocy lekarskiej. Gdy w poniedziałek jedna z maszyn flydubai wylądowała w Bagdadzie, na kadłubie wykryto uszkodzenia, które “odpowiadały ostrzałowi z broni ręcznej” – oświadczył rzecznik. Samolot leciał z Dubaju.
Wszczęto śledztwo, które ma ustalić, co się stało.

Linie Dubai Aviation Corporation, znane jako flydubai, mają siedzibę w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).

Po tym incydencie urząd lotnictwa cywilnego z ZEA postanowił zawiesić loty czterech swoich przewoźników do Bagdadu. Chodzi o linie flydubai, Emirates, Etihad i Air Arabia.

Także w Iraku w poniedziałek zawieszono ruch lotniczy. We wtorek rano połączenia zostały wznowione – podaje agencja Reutera.

Agencja AFP wyjaśnia, że przewoźnicy, których maszyny latają w irackiej przestrzeni powietrznej, wprowadzają dodatkowe środki ostrożności z obawy, że członkowie dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) wejdą w posiadanie broni, która będzie w stanie zestrzelić zagraniczne maszyny.

Lotnisko w Bagdadzie jest położone na zachodzie irackiej stolicy, niedaleko od prowincji Al-Anbar, której spora część jest pod kontrolą bojowników IS.(PAP)

fot.Ali Haider/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123352972 views

REKLAMA

REKLAMA

2123352989 views

REKLAMA

REKLAMA

2125149309 views

REKLAMA

2123352999 views

REKLAMA

2123353005 views

REKLAMA

2123353009 views