REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Rumunia i Bułgaria za większą obecnością NATO w Europie Wschodniej

Rumunia i Bułgaria za większą obecnością NATO w Europie Wschodniej

-

Prezydent Rumunii Klaus Iohannis powiedział w piątek, że jego kraj i Bułgaria popierają zwiększoną obecność NATO w Europie Wschodniej. W lutym Sojusz postanowił utworzyć komórki sztabowe w Polsce, Bułgarii, Rumunii, Estonii, na Litwie i na Łotwie.

W przypadkach nadzwyczajnych mają one m.in. ułatwić przyjęcie na terytorium danego państwa natowskich połączonych sił zadaniowych bardzo wysokiej gotowości (VJTF). Agencja Associated Press wskazuje, że jest to odpowiedź na wyzwania ze strony Rosji i islamskich ekstremistów.

REKLAMA

Iohannis i prezydent Bułgarii Rosen Plewnelijew, który przebywa w Bukareszcie z wizytą, oświadczyli, że popierają sankcje wobec Rosji w związku z jej agresywną polityką wobec Ukrainy.

Plewnelijew powiedział, że finansowany przez UE interkonektor gazowy między Bułgarią a Grecją ruszy w roku 2018. Dodał, że Bułgaria podpisała kontrakt na gaz z Azerbejdżanu do roku 2019. (PAP)

fot.Benoit Doppagne/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks